Kripto HaberleriHaberler"Gerçek Satoshi, Adam Back'tir!" İddialarına Misilleme

“Gerçek Satoshi, Adam Back’tir!” İddialarına Misilleme

Takip et

Bitcoin’in kurucusu Satoshi Nakamoto’nun kimliği hala gizemini korurken birçokları Blockstream CEO’su Adam Back’in gerçek Satoshi olduğu iddiasında hemfikir. Back ise bu iddiaları her fırsatta reddediyor.

Stellar ve Dogecoin’in üretilmesine yardımcı olan kripto para birimi girişimcisi Marshall Hayner ise konuyla ilgili ilginç bir iddiada bulundu. Hayner’ın iddiasına göre Adam Back bir süre önce Londra’da Satoshi Nakamoto ile bir şeyler içmek için bir araya geldi.

Metal Pay CEO’su Hayner’a göre İngiliz asıllı bir adam olan Nakamoto, Adam Back değil. Bununla birlikte Nakamoto olduğu iddialarını her fırsatta yalanlayan Adam Back ise söz konusu buluşmanın gerçekleşmediğini ifade ediyor.

Hayner’ın 2009-2010 yıllarında katıldığı bir partide bizzat Back’in ağzından duyduğunu belirttiği hikayenin baş kahramanı Back, güya Satoshi ile bir kez buluşmuş ve birlikte bir şeyler içmişler, hatta Back Nakamoto’nun bir MI6 ajanı olabileceğini bile iddia etmiş.

Ne var ki Adam Back kendisinin gerçek Satoshi olduğunu reddettiği gibi bu iddiaların da asılsız olduğunu öne sürüyor. Hatta gerçekten de Hayner’ın, olayın anlatıldığı partide bulunduğunu söylediği Austin Hill ve Gregory Maxwell gibi isimler ne birbirlerini tanıdıklarını ne de böyle bir hikayenin anlatıldığını hatırlıyorlar. Tüm bunların yanı sıra Bitcoin Core geliştiricisi Gregory Maxwell de Back’i tanımadığını ve bugüne kadar da kimsenin Nakamoto ile buluşmuş olabileceğine ihtimal vermediğini dile getirdi.

Özetle Satoshi Nakamoto’nun kimliği hala herkes için bir sır olmayı sürdürüyor. Peki, siz gerçek Satoshi Nakamoto olsaydınız ortaya çıkar mıydınız?

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları