blank
Bitcoin

GitHub: Bitcoin Kodunu Buzul Dağının Altında 1.000 Sene Saklayacağız!

Kod severlerin en fazla kullandığı internet sitesi GitHub'dan yeni adım.

GitHub’dan yapılan açıklamada kripto para birimi Bitcoin kodlarının 1.000 sene boyunca Norveç’te Svalbard buzul dağının bir bölümünde 1.000 sene dayanacak şekilde saklanacağı iddia edildi. Nisan ayında saklama alanı ile ilgili çalışmaların başlatılacak olduğu, şimdi ise kodların hazırlandığı açıklandı. Norveç’te saklanacak olan kodların insanlığın son bulması durumunda bu bölgede 1.000 sene dayanabileceği, olası tehditlere, Bitcoin ağının çökmesine veya benzer tehditlere karşı bir önlem olarak uygulanacağı açıklandı.

Bir süredir corona virüsü nedeniyle insanlık zaten zombi saldırısı, uzaylı saldırısı gibi tehditlerden daha fazla korkmaya başlamıştı.

Ancak insanlığın ne gibi tehditler ile karşı karşıya kalacağı bilinmezken, az sayıda insanın kalması durumunda bu gibi bilgiler yine de yararlı olabilir. Öyle bir durumda kimin aklına kripto paralar gelir bilinmez ancak en azından insanlık yok olur ve yeni bir form gelirse daha önce yaşamış insanlara ait örnekleri bulabilir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu