Bitcoin

Glassnode Açıkladı: Bitcoin (BTC), Fırtına Öncesi Sessizliği mi Yaşıyor?

Bitcoin için şu anki durum bir hazırlık aşaması mı?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), dar bir koridorda sıkışmış durumda ve fiyat 30.000 dolar ila 36.000 dolar arasında günlerden beri gidip geliyor.

Birçok analistin işaret ettiği 30.000 dolar desteği veya 36.000 dolar direnci kırılmadan da bu konsolidasyonun bitmeyeceği tahmin ediliyor.

Yine birçok analist bunun olumsuz bir gelişme olduğunu ve hacimsizlikten dolayı fiyatın yükselemeyip düşeceğini düşünse de Glassnode farklı bir yaklaşım ortaya koydu.

BTC İçin Fırtına Öncesi Sessizlik

Kripto para veri analiz şirketi Glassnode, yayınladığı on-chain analizinde BTC’nin şu an için fırtına öncesi sessizlik döneminden geçiyor olabileceğini vurguladı.

Analistler, haftanın 35.000 doladan açıldığını ve BTC’nin 32.277 dolara kadar gerilediğini vurguladıktan sonra şu an bunun fırtına öncesi sessizlik gibi hissettirdiğinin altını çizdi. Spot, türev ve on-chain verilere göre ciddi anlamda etkinlik görüldüğünü  ifade eden uzmanlar buna rağmen fiyatın yerinde sayıp düşüş yaşamasının olağandışı olduğunu savunuyor.

Bitcoin’in hash rateinin yaşadığı sert düşüş aslında fiyat düşüşünü de tetikledi. Çinli madencilerin ülkeden gitmek zorunda kalması geçici süreliğine sert bir düşüş getirse de şimdi dünyanın dört bir yanında madencilerin yeniden ağa geri döndüğü biliniyor.

Bu da Glassnode’un iddiasını güçlendirmekte ve yakında BTC fiyatında da aynı hash rate gibi bir yükseliş olabileceğini düşündürmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
nurcan

inşallah yükselirde bizimde yüzümüz bi nebze güler bir an önce olur inşallah

Anonim

Yıl sonunu bekleyin


Başa dön tuşu