BitcoinHaberler

Glassnode: “Bitcoin’de Satış Trendi Bitti!”

Glassnode, Bitcoin ile ilgili rapor yayınladı.

Bitcoin 50.000$ altında yatay hareketlerine devam ederken altcoinlerin günlük trade için güzel fırsatlar sunduğunu görüyoruz.

Bitcoin’e duyulan güvenin yeniden artması altcoinlerde genel olarak risk iştahını yükseltecektir. Bu noktada Glassnode’dan da Bitcoin’e ilişkin pozitif bir rapor geldi.

Zincir üstü veri platformu Glassnode son yayınladığı raporunda, son düşüşün ardından Bitcoin’in dar bir fiyat aralığında hareket edeceği bir döneme girdiği belirtildi.

Glassnode, ayrıca Bitcoin’in yatırımcıların boğa döneminde yaptığı alımlara benzer bir döneme girdiğini ifade etti. Zira likit olmayan arzın arttığını söyleyen rapor, Bitcoin’in satış trendinden çıktığını ve BTC’lerin borsalardan cüzdanlara çekildiğini belirtti.

Raporda ayrıca likit olmayan arz göstergesinin, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı 8 aylık birikim döneminin Mayıs sonunda sona erdiğini gösterdiğinin de altı çizildi.

Glassnode rapor ile ilgili Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şunları söyledi:

“Bitcoin arzı, aylık 100.000 BTC oranında likitten likit olmayan tarafa kayıyor. Likit olmayan paralar geçmişi düşük seviyeli adreslere gönderilen paralardır. Bu paralar genellikle yatırımcı birikimi ve boğa piyasası alımlarıyla ilişkilendirilir.”

Rapor, yatırımcıların çoğu tarafından kripto paraların borsalardan cüzdanlara çekilmesinin borsalara giriş oranını düşüreceğini belirtikten sonra Bitcoin fiyatında geçen haftadan bu yana artış olduğu ifade edildi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu