Kripto HaberleriBitcoinGlassnode: "En Son İki Yıl Önce Yaşanmıştı, Bitcoin'de Yeni Bir Döneme Girdik"

Glassnode: “En Son İki Yıl Önce Yaşanmıştı, Bitcoin’de Yeni Bir Döneme Girdik”

Glassnode, kısa vadeli Bitcoin yatırımcılarının birikim yapmaya başladığını söyledi.

Takip et

Haziran ayında 17.600 dolar seviyesine kadar düşen Bitcoin (BTC), Temmuz ayında yükselmeye başladı.

Hafta sonu 25.000 dolar seviyesini aşan BTC bu seviyesi koruyamadı ve CoinGecko verilerine göre yazım esnasında 23,964 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

Zincir içi analitik şirketi Glassnode‘nin yayınladığı raporda, iki yıldan fazla bir süredir ilk kez kısa vadeli BTC yatırımcıların (STH) uzun vadeli BTC yatırımcılarından (LTH) daha aktif hale geldiğini söyledi.

Glassnode dün yayınladığı raporda, kısa vadeli BTC yatırımcılarının birikim yapmaya geçmesiyle kripto para piyasasında kapitülasyonun tamamlandığını ve piyasanın aylar sürecek birikim dönemine girdiği sinyalinin verildiğini söyledi.

Glassnode’a göre kısa vadeli BTC yatırımcıları Mayıs ayındaki çöküşten bu yana dip seviyelerden 300.000 BTC satın aldı.

“Mayıs ayında başlayan ve haziran ayında da süren satış dalgasında, kısa vadeli Bitcoin yatırımcıları, 20.000 dolar veya altından satın alımlar gerçekleştirdi.”

Zira Mayıs ayında yaşanan Terra çöküşü sonrası TerraUSD (UST) ve LUNA fiyatları sentlere düşerken BTC ve diğer kripto para birimleri de sert düşüşler yaşadı.

Raporda kısa vadeli yatırımcılar 154 gün ve altında BTC tutan cüzdanlar olarak nitelendirilirken uzun vadeli yatırımcılar ise 155 gün ve üstü BTC tutan cüzdanlar olarak kabul edildi.

Son olarak kısa vadeli yatırımcıların genel olarak boğa piyasalarında tepeden alma, daha düşük seviyelerden satma eğiliminde olduğuna dikkat çeken Glassnode, bu durumun son aylarda tersine döndüğüne işaret etti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları