BitcoinHaberler

“Goldman Sachs Bitcoin (BTC) Hakkında Yanıldığını Kabul Etti! Gemiye Binmek İçin Doğru Zaman”

"Goldman Sachs Bitcoin konusunda geri adım attı."

Dünyanın en büyük bankaları arasında yer alan Goldman Sachs’ın özel servet yönetimi müşterilerine Bitcoin ve diğer kripto paralara yatırım imkanı sunmayı hedeflediğini dün aktarmıştık.

İlgili Haber
Sıcak Gelişme! Goldman Sachs'dan Bitcoin (BTC) Hamlesi! "Henüz Yolun Başındayız"

CNBC’de Squawk Box programına katılan Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, Goldman Sachs’ın hedeflerine ve Bitcoin’e ilişkin açıklamalarda bulundu.

“Bitcoin’in öncelikle altınla aynı piyasa değerine ardından altından daha yüksek bir piyasa değerine sahip olacağını düşünüyorum. Bitcoin’e yönelik benimseme tahmin ettiğimden daha hızlı gerçekleşiyor.”

Goldman Sachs’ın son hamlesi Bitcoin pazarında heyecan yarattı. Goldman’ın 3 milyondan fazla zengin müşterisine Bitcoin ve diğer kripto para yatırımı imkanı sunması onun benimsenmesini iyice artıracaktır.

Banka ilk aşamada 25 milyon dolardan fazla varlığı bulunan müşterilerine bu hizmeti sunacak.

Bitcoin’e olan ilginin giderek artacağını düşünen Novogratz, Goldman’ın zamanlamasının doğru olduğunu ifade ederek “bu gemiye binmek için iyi bir zamandayız” dedi.

“İnsanların sisteme bu kadar hızlı girmesi beni şok ediyor. Bunun bir varlık sınıfı olduğuna karar verdiğinizde uzun (long pozsiyon) değilseniz kısasınız (short pozisyon) demektir.”

Bundan yaklaşık bir yıl önce Mayıs 2020’de Goldman Sachs’ın Bitcoin ile ilgili yorumlarına bakıldığında bu kısa sürede algının ne kadar değiştiğini görebiliyoruz.

Goldman o tarihte; “fiyat takdirinin esas olarak bir başkasının daha yüksek bir fiyat ödemeye istekli olup olmamasına bağlı olan bir varlığın müşterilerimiz için uygun bir yatırım olmadığına inanıyoruz.” demişti.

Analistler Goldman Sachs gibi Bitcoin’e mesafeli şirketlerin Bitcoin’e yönelmesinin temel nedeni olarak “müşteri talebini” gösteriyor. Müşteri taleplerine yanıt vermek isteyen şirketler Bitcoin’e yönelik duruşlarını değiştirmek zorunda kaldı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu