BitcoinHaberlerKripto Para

Goldman Sachs, Bitcoin ve Kripto Para Piyasasındaki Düşüşün ABD Ekonomisine Etkisini Açıkladı!

Wall Street devi Goldman Sachs, kripto para piyasasındaki son düşüşün ABD ekonomisindeki etkilerine değindi.

Goldman Sachs yayınladığı bir araştırma raporunda, Bitcoin ve kripto para piyasasındaki son düşüşün ABD’nin toplam harcamaları üzerindeki etkisinin muhtemelen çok küçük olacağını söyledi.

Raporda ayrıca, düşüşler nedeniyle işgücüne katılımda bir artış için çok sınırlı bir etki olduğu belirtildi.

“Kripto Para Piyasa Değerinin Üçte Biri ABD’li Hanelerin Elinde”

Banka, diğer ülkelerdeki yatırımcılar tarafından tutulan kripto para serveti oranının da önemli bir husus olduğunu söyledi. Goldman, ABD’li hanelerin küresel kripto piyasasının 1.3 trilyon dolarlık piyasa değerinin yaklaşık üçte birine sahip olduğunu tahmin ediyor.

Bu da kripto piyasa değerindeki son düşüşün, 2021’in dördüncü çeyreğinde 150 trilyon dolar olan ABD hanelerinin net servetine kıyasla çok küçük olduğu anlamına geliyor.

“Kripto Piyasasındaki Düşüş ABD’lileri Çok Etkilemedi”

Araştırmada, son kripto fiyat düşüşlerinin ABD’deki kripto varlıklarını yaklaşık 300 milyar dolar azalttığı ve bu varlıkların şu anda ABD’li hanelerin net değerinin yalnızca %0,3’ünü oluşturduğu belirtildi.

Buna karşılık, hisse senetleri geçen yılın sonunda hane halkı net servetinin yaklaşık %33’ünü oluşturuyordu ve hisse senedi piyasalarındaki son düşüş muhtemelen hane halkı net servetini yaklaşık olarak 8 trilyon dolar azalttı.

İlgili Haber
Goldman Sachs CEO'su, Bitcoin ve Blockchain Hakkında Konuştu!

Araştırmada, daha sıkı finansal koşulların bu yıl büyüme ve harcamalarda hızlı bir yavaşlamaya neden olacağı, ancak kripto para fiyatlarındaki son düşüşten kaynaklanan herhangi bir artan etkinin muhtemelen “düşük” olacağı belirtildi.

Bununla birlikte, bazı kripto varlıklardaki düşüşün diğer ülkelerdeki etkisinin fazla olacağına inanılıyor. Örneğin Güney Kore’de 200.000’in üzerinde kişinin yatırım yaptığı Terra (LUNA) tokeninin fiyatı adeta sıfırlanmıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu