BlockchainHaberlerKripto Para

Goldman Sachs CEO’su, Bitcoin ve Blockchain Hakkında Konuştu!

Goldman Sachs CEO'su David Solomon, finansal sistemde kripto paraların ve Blockchain'in rolü hakkında konuştu.

CNBC’ye konuşan Goldman Sachs CEO’su David Solomon, “finansal altyapının dijitalleşme inovasyonu” konusunda olumlu düşündüğünü söyledi.

“Blockchain Teknolojisi Finansal Kurumlara Çok Yarar Sağlar”

Solomon, Blockchain ve henüz geliştirilmemiş diğer ileri teknolojilerin, altyapılarını daha verimli hale getirmek için finansal kurumlara büyük serbestlik sağlayacağından emin olduğunu belirtti.

Goldman ayrıca Blockchain teknolojisini kullanmak için yeni ve ilgi çekici yollar arıyor.

Bununla birlikte Solomon, Blockchain teknolojisinin ana uygulaması olan kripto paralar hakkında ise daha az hevesli olduğunu açıkladı.

Ünlü CEO, bu alandaki regülasyon eksikliğinin Goldman Sachs’ın hızla büyüyen bu sektöre giriş yapmasına engel olduğunu söyledi:

“Düzenleyici yapı bu alanda pek fazla çalışmamıza imkan vermiyor.”

Solomon Bitcoin dahil olmak üzere hiçbir kripto para için güçlü bir görüşe sahip olmadığını da ekledi.

Ayrıca Solomon, dünyanın en büyük kripto parasının fiyatının hangi yönde hareket ettiği konusunu da umursamadığını söyledi.

Geçtiğimiz hafta 26.000 dolara kadar gerileyen Bitcoin, böylelikle 2020 yılının Aralık ayıdan bu yana en düşük seviyesine inmişti.

Goldman Sachs Kripto Para Sektöründe Genişlemeye Devam Ediyor

David Solomon kripto paralar hakkında pek olumlu düşünmese de şirketi Goldman Sachs bu alanda adımlar atmaya devam ediyor. Wall Street’in en büyük bankası olan Goldman, kısa bir süre önce Bitcoin kredisinin tanıtımını yapmıştı.

Banka ayrıca Mart ayında Mike Novogratz’ın şirketi Galaxy Digital ile ilk tezgah üstü kripto para ticaretini gerçekleştirmişti.

2021 yılının erken dönemlerinde Goldman Sachs ayrıca yükselen talep ile birlikte ticaret masasını yeniden aktif hale getirmişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu