Kripto HaberleriBitcoinGoogle Cloud, Kripto Para Sektörünün Kanayan Yarasına Çözüm Buldu

Google Cloud, Kripto Para Sektörünün Kanayan Yarasına Çözüm Buldu

Takip et

Kripto para sektörünün kanayan yaralarından birisi de saldırganların zararlı yazılımlarla izinsiz madencilik yapması olarak biliniyor.

Genellikle bilgisayara yüklenen zararlı yazılım ile performansı bir hayli düşürecek şekilde yapılan madencilik, kullanıcıların dikkatini çekmiyor. Google Cloud ise bunu engelleyecek bir adım attı.

İlgili Haber
Google Cloud Yeni Bir Blockchain Ekibi Kurdu: "Kripto Para İle Ödeme Alanında Araştırma Yapacağız!"

Google Cloud, CryptoJacking İçin Harekete Geçti

Google Cloud, bulut altyapısı nedeniyle bu saldırılardan çok fazla etkileniyordu ancak çözüm gecikmedi. Google’ın sibergüvenlik ekibi olan GCAT, bir tehdit belirleme sistemi kurdu. Söz konusu sistem, iyi korunmayan hesapları tespit edecek ve saldırganların hedef alabileceği kişileri uyaracak.

Google Cloud ekibi de konu hakkında yaptığı açıklamada VMTD isimli sistemi duyurdu. Söz konusu sistem, Google Cloud içerisindeki işlemciyi ve alanları tarayacak tehditleri tespit edecek. Bu tehditlere tabii ki kripto para madenciliği odaklı zararlı yazılımlar da dahil. Direkt olarak donanımların yerine sanal makinelerin ve bulut tabanlı cihazların da taramasını yapacak olan yeni sistem, devrim yaratabilir.

“Cryptojacking” olarak da bilinen kripto para odaklı madencilik saldırıları özellikle 2019 yılında rekor kırmıştı. Ayı piyasasının hakim olduğu yılda saldırganlar en çok faydayı sağlamak için çok fazla kişiyi ağlarına düşürmek istedi.

2021 yılında da ciddi bir artış elde eden kripto para saldırılarında başı ise fidye saldırıları çekti. Özellikle ABD’deki büyük kurumlara yapılan saldırılar, Joe Biden’ın bile dikkatini çekmişti.

İlgili Haber
Joe Biden, G-7 Zirvesinde Kripto Para Saldırılarını Konuşacak
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları