Blockchain

Google Cloud Yeni Bir Blockchain Ekibi Kurdu: “Kripto Para İle Ödeme Alanında Araştırma Yapacağız!”

Google Cloud yeni Blockchain ekibi ile birlikte müşterilerine kripto para sektöründe daha kapsamlı hizmet vereceğini duyurdu.

Google Cloud, yaptığı açıklamasında “geleceğin Blockchain ekosistemlerini desteklemek amacıyla” bir “Dijital Varlık Ekibi” kuracağını açıkladı.

Google Cloud Yeni Bir Blockchain Ekibi Kurdu ve Kripto Paralar ile Ödeme Alanında Araştırma Yapacağını Duyurdu

Blockchain teknolojisinin küresel çapta tüketiciler ve işletmeler için büyük yenilikler ve değerler ürettiğini belirten Google Cloud, bu teknolojinin giderek daha fazla ana akım haline gelmesiyle birlikte şirketlerin ölçeklenebilir, güvenli ve sürdürülebilir bir altyapıya ihtiyacı olduğunu belirtti.

Google’a göre bu tür altyapıyı sağlayabilmek için Google Cloud önemli bir rol oynayabilir.

Konuyla ilgili olarak Google şu açıklamaları yaptı:

“Blockchain geliştiricileri, borsalar ve sektördeki diğer şirketler ile beraber halihazırda oluşturduğumuz mevcut çalışmamızın üstüne bugün Google Cloud içerisinde bir “Dijital Varlık Ekibi” kurduğumuzu duyuyoruz. Bu ekip ile birlikte müşterilerimize Blockchain tabanlı platformlarda geliştirme, işlem yapma, veri depolama ve yeni ürünler oluşturma konusunda destek vereceğiz. Yeni ekip, bu gelişen sektörde müşterilerimizin girişimlerini hızlandıracak ve geleceğin dijital varlık sistemlerini destekleyecek.”

İlgili Haber
Google Blockchain Çalışmalarına Başladı

Hedera, Theta Labs ve Dapper Labs gibi kripto para şirketleri halihazırda Google Cloud’u kullanmaktalar.

Google ayrıca, yeni ekip ile birlikte gelecekte Google Cloud müşterilerinin kripto paraları kullanarak ödeme yapması ve alması konusuyla ilgili araştırmalar yapılacağını da belirtti.

Dünyanın en büyük üçüncü şirketi olan Google, kripto para dünyasına yavaş ancak emin adımlar ile giriş yapmaya devam ediyor gibi görünüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu