Kripto HaberleriHaberlerGoogle'da SHIB'e Olan Talep Yüzde 90'ın Üzerinde Azaldı!

Google’da SHIB’e Olan Talep Yüzde 90’ın Üzerinde Azaldı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Shiba Inu (SHIB), 2021’deki müthiş yükselişiyle Bitcoin’i bile geride bıraktı. Sosyal medya büyümesi açısından da diğer tüm kriptoları geride bırakan meme coin, CoinMarketCap’te de en çok izlenen kripto para birimi oldu.

Ancak Finbold tarafından yayınlanan son veriler, Google‘daki “Shiba Inu coin satın al” anahtar cümlesinin son 90 gün içerisinde önemli ölçüde azaldığını ortaya koyuyor.

29 Ekim 2021’de zirveye ulaştığından bu yana söz konusu anahtar cümleye olan ilgi 29 Ocak 2022 itibarıyla %92 oranında azaldı ve “8 Google Trends” puanına düştü.

İlginçtir ki söz konusu anahtar cümleye en çok ilgi gösteren ilk 10 ülke arasında Nijerya ilk sırada, Katar’ın ikinci, Kuzey Makedonya ise üçüncü sırada yer aldı.

Google Trend puanı mantığı 0 ile 100 arasında işler. Çevrimiçi arama ilgisini gösteren bu puanlama belirteci için 100 puan en çok ilgiyi gösterirken 0 puan hiç ilgi olmadığını ifade eder.

Hem kripto para birimi hem de borsadaki mevcut ayı hissi birçok altcoin üzerinde etkili olmuş gibi görünüyor. Büyük çoğunluğu tüm zamanların en yüksek seviyesinin çok altında işlem görüyor. Bu da kripto piyasasında genel bir ilgi azlığı olarak karşımıza çıkıyor.

Sadece Shiba Inu İlgisi Azalmadı

Son zamanlarda Shiba Inu’nun piyasa değerinin 1 Ocak ile 8 Ocak 2022 arasında sadece bir haftada 3,5 milyar dolar küçüldüğü bilinmekle birlikte jetonun genel piyasa çöküşünün bir kurbanı olduğunu söylemekte yarar var.

Ancak şu da var ki SHIB’in popülaritesindeki son dalgalanmaya rağmen söz konusu meme token belli bir topluluğun ilgisini büyük oranda çekmeyi sürdürüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları