HaberlerKripto Para

Google’dan Kripto Paralara Serbestlik!

TikTok'un kripto para yasağına karşılık Google koyduğu yasakların bir kısmını kaldırma yoluna gitti.

Dünya çapında 4.000’den fazla uygulama ve kripto paranın temelinde yer alan DeFi platformu gün geçtikçe daha çok kişi tarafından tanınıyor ve kabul görüyor.

Özellikle son yıllarda kullanımı artan kripto paraların çeşidi de müşterilerine sunduğu ayrıcalıklar da farklı bir yapıya büründü. Kitlesel müşteri avına çıkan geliştiriciler de daha çok tanınmanın yollarını aramaya başladılar. Tabii ki bu konudaki en büyük yardımcıları sosyal medya platformları oldu.

Ancak kripto para ticareti konusunda şirketleri ve bireysel yatırımcıları en çok zorlayan konuların başında kuşkusuz dolandırıcılık ve yasa dışı kazanç eylemleri geliyor. Hal böle olunca harekete geçen sosyal medya devleri söz konusu eylemlerin önüne geçmenin yollarını arıyorlar.

Çin yapımı sosyal medya platformu TikTok’ın, kripto para içerikli reklamları yasaklamasının ardından aynı tavrı sürdürmesi beklenen Google’dan ters yönlü bir kararın gelmesi herkesi şaşırttı.

İlgili Haber
Sosyal Medya Devi, Kripto Para Reklamlarını Yasaklıyor!

Özellikle Dogecoin’in müthiş bir yükseliş kaydetmesinde önemli bir paya sahip olan TikTok sayesinde birçok kullanıcı kripto para sektörüyle ilk kez burada karşılaşmış ve sektöre giriş yapmıştı. Ancak sosyal medya devinin söz konusu yasaklama kararının ardından diğer sosyal medya platformları Twitter ve Reddit ön plana çıkmıştı.

Google’ın Yasakları Kaldırma Kararı

2017 yılında ICO bağlantılı dolandırıcılık vakalarındaki artış nedeniyle 2018’de kripto paralara yönelik reklamları yasaklama kararı alan Google, belirli ölçütleri karşılayan promosyonlara ilişkin olarak yasağın bir bölümünü yürürlükten kaldırdığını açıkladı.

Buna göre önümüzdeki aydan itibaren kripto para cüzdanlarıyla alakalı promosyonlara izin verilecek ve artık YouTube ve diğer sitelerdeki arama seçeneklerinde kripto cüzdanların ve dijital borsaların görünürlüğü serbest olacak fakat ICO’ları yasağı devam edecek.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu