Bitcoin

Sosyal Medya Devi, Kripto Para Reklamlarını Yasaklıyor!

TikTok, platformdaki kripto para reklamlarını yasaklıyor.

Şu an için özellikle de yeni neslin en çok kullandığı sosyal medya ve video uygulamalarından olan Çin merkezli TikTok, kripto para sektörüne darbe vuran en güncel kurum oldu.

TikTok, birkaç gün önce attığı adımlarla kripto para sektörüne net bir mesaj verdi ve kripto paralarla ilgili içeriklerin artık platformda gösterilmeyeceğini ortaya koydu. Bu hafta uygulama kurallarını güncelleyen TikTok artık kripto para influencerlarına yer vermeyecek.

TikTok’tan Kripto Para Yasağı

TikTok’un kısıtlama getirdiği video türleri arasında “finansal hizmetler ve ürünler” de yer alıyor. Bu kategori sadece kripto para birimlerini değil aynı zamanda kredi kartlarını, kredileri, alım satım platformlarını, döviz işlemlerini, yatırım hizmetlerini ve dahasını da kapsıyor.

TikTok’un reklam politikası ise değişmedi ve 18 yaşın üzerindeki kullanıcılara finansal hizmet şirketlerinin reklamları yayınlanabilecek. Kripto para ve dijital varlık reklamlarının ise platform tarafından reklam olarak bile yayınlanmasının yasaklandığı belirtildi.

TikTok, özellikle Dogecoin ve GameStop çılgınlıkları sürerken inanılmaz bir yatırımcı kitlesine ulaşılmasını sağlamıştı. Birçok TikTok kullanıcısı kripto para sektörünü ilk olarak bu şekilde tanımış ve giriş yapmış olabilir.

Şimdi gelen bu yasak ise tam da ayı piyasası sinyallerinin görünmeye başladığı bir anda ortaya çıkarak panik yaşattı. Yine de şu an için kripto paraların en çok konuşulduğu platformların Twitter ve Reddit olduğu biliniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
3 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Tiktoku kim takar sikeyim tiktokuda o çekiç gözleri.. Kin besliyorum cinlilere

Anonim

Skms o devi

Anonim

Taktoku kapatıyorum Çin uygulaması para kazandırmıyalım bari


Başa dön tuşu