Kripto HaberleriBitcoinGrayscale 1 Milyar Dolarlık Daha Bitcoin (BTC) Alımı Gerçekleştirdi

Grayscale 1 Milyar Dolarlık Daha Bitcoin (BTC) Alımı Gerçekleştirdi

Takip et

Kurumsal yatırımcının kripto para sektörüne açılan kapılarından birisi olan Grayscale, kısa süre önce 1 milyar dolarlık Bitcoin (BTC) alımı yaptı.

Grayscale’in tam da fiyatın düşüş yaşadığı anlarda daha fazla Bitcoin alımı ile gündeme yansıması ise boğa piyasasının bitmemiş olabileceğini akıllara getiriyor. Yatırım devi 24 saat içerisinde 1 milyar dolarlık BTC alarak 46,1 milyar dolarlık toplam varlık değerine de ulaştı.

Grayscale Müşterileri Bitcoin Almayı Sürdürüyor

Grayscale tarafından paylaşılan verilere bakıldığında haftanın son gününde fonun yönetimi altındaki kripto paraların 3 milyar dolarlık bir artış yaşadığı görülüyor. Bu da hem BTC alımları hem de piyasanın toparlanması ile ilgili.

Grayscale’in son verilerine göre 46,1 milyar dolarlık varlıklar arasında %82’lik kısmı Bitcoin fonu oluşturuyor. Grayscale’in rekor miktarda Bitcoin yatırımından sonra ise ikinci sırada bütün varlıkların %14,26’sına tekabül eden 6,6 milyar dolarlık Ethereum fonu gelmekte.

Bunun devamında ise Bitcoin Cash ve Litecoin önde gelen fonlar olarak gözüküyor. 24 saatlik sürede en çok yatırım alan fonun ise oransal açıdan %19 ile Litecoin olduğu görülmekte.

Henüz tüm zamanların rekorunu kıramayan LTC’nin 400 doların üzerine kadar çıkması bekleniyor ve kurumsal yatırımcı da bunun farkında gibi gözüküyor.

LTC fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ise 249 dolardan işlem görüyor ve son 24 saat içerisinde %3 yükseliş elde ederek yeniden yeşillendi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları