coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizGrayscale, Bitcoin Fiyatında 2024 Yılında Önemli Artış Olabilir Dedi, Detayları Açıkladı!

Grayscale, Bitcoin Fiyatında 2024 Yılında Önemli Artış Olabilir Dedi, Detayları Açıkladı!

En büyük dijital varlık yönetim şirketi Grayscale, Bitcoin'in 2024 yılı değeri hakkında detaylı bir rapor yayınladı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Yakın tarihli bir raporda Grayscale Investments, Bitcoin’in (BTC) değerinin arz dinamikleri nedeniyle 2024 yılında önemli bir artış görebileceğini öne sürdü.

Rapor, önümüzdeki yıl spot Bitcoin ETF başvurularının potansiyel onayının, BTC’nin likit arzının azalmasıyla aynı zamana denk gelebileceğini ve bunun da değerlemesini olumlu yönde etkileyebileceğini gösteriyor.

Grayscale, özellikle ABD’deki spot ETF ürünlerine potansiyel yatırımcı girişleri düşünüldüğünde, Bitcoin arzının nispeten kısıtlı olduğunu belirtti. Rapora göre Bitcoin’in önemli bir kısmı, değerlenen bir piyasaya satış yapmakta yavaş davranabilecek kuruluşlar tarafından tutuluyor. Grayscale, bir düzineden fazla diğer firmayla birlikte şu anda Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan spot bir Bitcoin ürünü için onay arıyor.

İlgili Haber  Kripto Paralarda Arap Dünyası Rüzgarı: Analiz Şirketi Etkilenebilecek 9 Altcoini Açıkladı

Raporda ayrıca gelecek yıl Bitcoin’in yarılanmasının (halving) yeni BTC arzının büyümesini sınırlayabilecek potansiyel etkisi de vurgulandı. Grayscale, “Esnek olmayan Bitcoin arzı ve potansiyel yeni yatırımcı girişlerinin bu kombinasyonu, bizim görüşümüze göre değerlemeler için olumlu olmalı” dedi.

Bununla birlikte raporda, 2024 yılında Bitcoin için pozitif fiyat artışı sağlanması tezine karşı çıkabilecek koşullar da özetlendi. Bunlar arasında gelecek yıl ABD ekonomisi için olası bir “sert iniş” yer alıyor ve bu da FED faiz artışlarının yeniden başlaması veya beklenenden daha az FED faiz indirimi ile sonuçlanabilir. Ayrıca, ABD piyasası için spot Bitcoin ETF’sinin düzenleyici onayında uzun bir gecikme de risk oluşturabilir.

Grayscale’e göre bu faktörler, en azından kısa vadede, devam eden kripto toparlanmasını önemli ölçüde engelleyebilir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail