HaberlerStellarXRP

Grayscale Elindeki Ripple (XRP) ve Stellar’ları (XLM) Sattı Mı? Şirketten Açıklama Geldi!

Grayscale sözcüsü XRP ve XLM hakkında açıklamada bulundu.

Coinbase delist haberinden sonra Whale Alert’e takılan XRP hareketliliğinin ardından gelen Bybit verileri, Grayscale’in XRP ve XLM fonlarını tasfiye ettiği düşüncesinin yayılmasını sağladı.

İlgili Haber
Grayscale Pes Etti! Elindeki 9 Milyon XRP ve XLM'i Sattı! Bakın Yerine Ne Aldı ?

Bu olayın ardından açıklama yapması beklenen Grayscale’in sözcüsü Cointelegraph’a konuştu. Bybit tarafından açıklanan 9.19 milyon XRP’nin ve 9.74 milyon XLM’in tasfiyesinin doğru olmadığını belirten sözcü, Grayscale’in yatırım ürünlerinin hiçbirine borçtan kurtarma programı uygulamadığını söyledi.

Grayscale sözcüsü, daha önce belirtilen XRP ve XLM AUM (varlık değeri) düşüşlerinin nedenine de şu şekilde açıklık getirdi:

Yatırım ürünlerimizin herhangi biri için temel varlıkların büyük satışı şeklindeki söylentiler, yanlış ve asılsızdır. Grayscale XRP Trust’ın USD değerinde oluşan büyük düşüş, XRP’nin USD fiyatındaki düşüşün bir sonucudur.

Bu fiyat değişimleri; özel yatırım girişlerinden, varlıkların değişen fiyatından ve tahakkuk edilen yönetim ücretinin bir sonucundan dolayı farklılık gösterebiliyor.

Bybit Verilerindeki 12 Milyonluk XRP Değişimi!

Geçtiğimiz Çarşamba günü Bybit üzerinden alınan verilere göre, Grayscale’in tuttuğu XRP miktarı 26.46 milyon adetti. Bybit’in son verilerindeyse Grayscale’in tuttuğu XRP miktarı 38.88 milyon olarak görünüyor. 12 milyonun üzerindeki bu XRP artışı, Grayscale’in düşüşten faydalanarak borsa üzerinde alım-satım yaptığı düşüncesini akıllara getiriyor.

Grayscale Verileri – Kaynak: Tradingview

*Üstteki grafiklerden birincisi 30 Aralık gününe aitken alttaki de son güncel verilerdir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu