AltcoinEthereum

Grayscale’den Cardano (ADA) Hamlesi!

Şirket, Cardano'nun ADA belirtecini "Dijital Büyük Kapak Fonu"na ekledi.

Dünyanın en büyük dijital varlık yöneticisi Grayscale, bu zamana kadar portföyündeki Bitcoinlerin oranıyla gündeme gelmekteydi. Şirketi gündeme getiren son gelişme ise portföyüne Cardano’yu (ADA) dahil etmesi oldu.

Dün yaptığı alımlarla sahip olduğu fonların mahiyetini tam bir sepet yatırımı haline getiren şirket Cardano yatırımını resmi Twitter hesabından böyle duyurdu:

Bu son alımla şirketin sahip olduğu fonların yüzdelik oranları şöyle oldu: Bitcoin (BTC) %67,47, Ethereum (ETH) %25,39 , Cardano (ADA) %4,26, Bitcoin Cash (BCH) %1,03 , Litecoin (LTC) %0,99 ve Chainlink (LINK)%0,86.

Portföyündeki BTC yatırımının açık ara önde olduğunu gördüğümüz şirket, Cardano’nun ADA belirtecini “Dijital Büyük Kapak Fonu”na ekleyerek kripto para birimlerine olan güvenini daha da sağlamlaştırmış oldu. Şirket, bundan bir süre önce de Solana, Polygon ve bir dizi DeFi jetonunu da araştırdığını açıklamıştı.

Her fırsatta Ethereum (ETH) ile karşılaştırılan Cardano (ADA) , kripto para birimleri pazarında 5. sırada yer alıyor ve an itibarı ile 1.353 dolardan işlem görüyor. Rakibi olduğu Ethereum ise 2. sırada ve anlık olarak 2.090 dolardan işlem görmekte.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu