binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriEthereumGrayscale'den Kafaları Karıştıran Ethereum (ETH) Hamlesi!

Grayscale’den Kafaları Karıştıran Ethereum (ETH) Hamlesi!

Spot Ethereum ETF'leri için geri sayım devam ederken Grayscale Ethereum vadeli ETF başvurusunu geri çekti.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Ocak ayında onaylanan spot Bitcoin ETF‘inden sonra gözler SEC’in Etheruem ETF kararına çevrilmişken Grayscale’den sürpriz bir Ethereum hamlesi geldi.

Spot Ethereum ETF’lerinin kısa vadede onaylanma ihtimalinin neredeyse kalmadığı bu günlerde Grayscale Ethereum vadeli ETF başvurusunu geri çekti.

Şirketin bu hamlesi, spot Ethereum ETF’leri için karar beklenirken yatırımcılarda kafa karışıklığına neden olurken, spot ETH başvurusu hala geçerli.

Grayscale, bu Ethereum Vadeli İşlemler ETF’sine başvurusunu geçen yılın Eylül ayında yapmış ve birkaç kez erteleme kararı almıştı.

Grayscale’nin bu kararındaki neden hala belirsizliğini korurken, bu geri çekme kararı piyasada spekülasyon yarattı.

Bu kararı yorumlayan Bloomberg ETF analisti James Seyffart, bu çekilme kararının Grayscale’nin spot Ethereum ETF başvurusunu her türlü reddedilmeye karşı korumanın bir yolu olabileceğini söyledi.

Ayrıca Seyffart, Grayscale’in SEC ile görüşmüş ve bu görüşmelerde aldığı bilgilerle başvuruyu geri çekmeye ikna olmuş olabileceğini de ekledi.

Bilindiği üzere spot Ethereum ETF’lerinde kritik karar için 23 Mayıs tarihi bekleniyor. Zira SEC’in VanEck’in spot ETH ETF başvurusunda 23 Mayıs tarihine kadar onay yada ret yönünde kesin bir karar vermesi gerekiyor.

SEC’e Göre Ethereum Bir Menkul Kıymet Mi?

Bu konuda SEC resmi bir açıklama yapmasa da bir karar vermese de Ethereum Geliştirici şirketi Consensys geçtiğimiz günlerde SEC’e karşı dava açmış ve bu davada mahkemeden ETH’nin bir mnkul kıymet olmadığının tespit edilmesini istemişti.

Bu mahkeme belgelerinde SEC ve Etheruem’a dair çarpıcı bilgiler çıkmıştı. Buna göre, SEC ve başkanı Gary Gensler, en az 1 yıldır ETH’nin kayıt dışı bir menkul kıymet olarak işlem gördüğünü düşünüyor.

Bu noktada SEC’in geçen yıl Ethereum’u bir menkul kıymet olarak sınıflandırdığı iddiasının ortaya çıkması ETF onayına dair umutları iyice azalttı.

İlgili Haber  SEC Başkanı Ethereum Hakkında Ne Düşünüyor? ETH Davasında Gensler Detayı Dikkat Çekti!
İlgili Haber  Sıcak Gelişme: SEC'e Ethereum (ETH) Davası!

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail