HaberlerKripto Para

Güney Afrika bölgenin ”kripto para” merkezi olabilir

Güney Afrika yönetiminin kripto paralar konusunda çok olumlu adımları ve kripto paraların dışında blockchain teknolojisi ile ilgili attığı adımların etkisi sürüyor. Ülkede kripto para kullanımının daha fazla yaygın olması adına destekler ve teşvikler ile desteklenirken, yatırımcı sayısının artması ve mevcut yatırımcıların daha fazla kripto para sahibi olması için devlet destekli ve özel şirketler tarafından yapılan destekler işe yarıyor.

Ülkede kripto paraların mevcut olarak fazla bir yatırımcısı bulunmasa dahi bu sayının sürekli olarak artması, bölgede Güney Afrika birinci merkez olabilecek olduğu üzere ekonomisine de oldukça fazla ciddi katkılar sunabilecek ve bu katkılar etkisini kısa süre içerisinde gösterebilecek.

Güney Afrika neden ilgi duyuyor?

Güney Afrika’nın kripto para, blockchain teknolojisi ve kripto para teşvikleri konusunda bir numaralı bölge ülkesi olmasının arkasında bu alandan kazanç sahibi olmak ve yabancı yatırımcıları bu alanda ülkeye çekerek ülke ekonomisine derin katkıda bulunmalarına aracılık ederken aynı anda kazanmak yatıyor. Bölgede diğer ülkeler ise kripto paralar konusunda fazlaca umutsuz.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu