HaberlerKripto Para

Güney Kore’den Yeni Haber: Kripto Para Vergilendirmesi 2020’nin İlk 3 Ayında Sunulacak

The Korea Times kaynağında yer alan haberde geçtiğimiz günlerde Güney Kore hükümetince yeni kripto para birimi vergilerinin alınmaya başlayacağı iddia edilmiş ancak resmi bir doğrulama gelmemişti.

Bugün ise hükümet kanadından ilk adımların atıldığı ve Güney Kore’nin 2020 yılı ilk 3 ayı içerisinde kripto para vergileri konusunda adım atacak olduğu ve sadece vergiler ile sınırlı kalmayacak olduğu açıklandı. Kripto para birimi vergisinin işlemlere özel mi alınacak olduğu yoksa gelir kazancına göre mi alınacak olduğu hakkında çalışmaların sürdüğü resmi olarak açıklanmış oldu. Hükümet kanadından net olarak nasıl düzenlemeler yapılacağı bilgisi verilmezken Güney Kore Ulusal Halk Meclisi tarafından da kripto paraların şeffaflaştırılması ve kara para önleme kapsamında yeni adımların atılmaya başladığı belirtildi.

Kısa süre içerisinde Güney Kore hükümeti borsalara kendilerine bilgi vermesi gerektiğini gösteren bir karar verebilecek gibi görünse de bu kripto paraların gizliliğini tamamen ortadan kaldırmayı ancak Dünya için daha güvenilir bir piyasa haline gelmesini sağlayabilecek nadir adımlardan bir tanesi.

Hükümet eğer ki kripto para birimlerinin şeffaflaşması kapsamında gizliliği ortadan kaldıracak olursa ülkedeki kripto para kullanıcılarının nasıl tepki vereceği merak ediliyor.

İlgili Haber
Bitcoin ve Kripto Paralardan Vergi Nasıl Alınacak? Bu Ne Anlama Geliyor?
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu