Haberler

Güney Kore gelecek 1 yıllık planda kripto para yasaklarını kaldırabilir

Güney Kore hakkında bir süredir ortalıkta dolaşan iddialar ülkenin gerek memurlara, gerek sivil vatandaşlarına uyguladığı kripto para yasakları dolayısı ile çok fazla tepki alıyor olmasından dolayı bir takım düzenlemeleri devreye sokacak olduğu yönünde oldu. İddialar, Güney Kore hükümetinin kısa bir süre içerisinde yeni yasaklamaları kaldıracak olduğu planlamalar üzerinde çalıştığı, ancak bu yasaklamaları kaldırırken, bir yandan ülkede kripto para güvenliğini sağlamak için atılacak olan adımların temelinde olacağını gösteriyor.

Ülkede yasakların kaldırılması için talepler son derece fazla olmasına rağmen mevcut hükümetin bu yasaklar konusunda basına açıklama dahi yapmıyor olması ülkede ”kripto paralar ve yasakları konusunda Kuzey Kore olma yolundayız” yorumlarının yapılmasına neden oluyor.

Yasaklar çok fazla

Ülke içerisinde yasakların son derece fazla olduğunun farkında olan hükümet ise bu yönde yapılacak çalışmalar ile yasakları tamamen olmasa bile kısmen kaldırmayı planlıyor. Mevcut planın gelecek 1 yıl içerisinde kademeli olarak yasakları kaldıracak düzeyde işlemesi beklenirken, yatırımcıların bunun için bir süre daha beklemesi gerekiyor.

  • Güney Kore’de yasaklar tamamen genel uygulanıyor.
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu