blank
Kripto Para

Güney Kore: Kripto para borsaları ve bar aynı şey!

Güney Kore hükümetinden basın yolu ile yapılan açıklamada kripto paraların bir girişimcilik şirketleri olarak görülmemesi konusunda karar verildi. Güney Kore yönetimi, kripto paraların girişimcilik programlarından çıkarılacak olduğunu ve asla teşvik edilmeyecek olduğunu belirterek orta vadeli program kapsamında da teşvik programları arasında yer almayacak olduğu açıklamasında bulundu.

Kripto para borsalarının ve kripto paraların gece kulüpleri ve barlardan farkı olmadığını, sadece kazanmak adına yaratılmış olan bir platform olduğunu belirten Güney Kore hükümeti, bundan dolayı programlar kapsamında teşviklerin tamamen durdurulacak olduğunu ve bundan sonrası için şirketlere teşvik ve girişimcilik imkanlarından yararlanma imkanı asla verilmeyecek olduğunu açıkladı.

Girişimcilik desteklenmeyecek

Güney Kore hükümeti kripto para borsaları ve kripto para şirketlerinin bundan sonra hiçbir fon ve girişimcilik yatırımı adı altında desteklenmeyecek olduğuna kesin karar verildiğini, bu yatırımların asla desteklenmesine izin verilmeyecek olduğunu da açıkladı. Açıklamalar kısa süre içerisinde basında paylaşılırken, ülkede kripto para borsalarının devlet desteğinden gelecek sene itibari ile daha fazla mahrum kalacak ve haksız rekabet sorunlarını engelleyecek olduğu beklentisi var.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu