bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriHaberlerGüney Kore kripto para yasaklarını kaldırabilir

Güney Kore kripto para yasaklarını kaldırabilir

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Dünyanın en büyük kripto para yatırımcılarının bulunduğu ülkeler arasında bulunan Güney Kore’de kripto paralar için dünyada basında pek yer verilmeyen kritik seviyede yasaklar uygulanıyor. Bu yasakların kaldırılması ve özgür bir kripto para ortamı yaratılması için çalışmalar devam ederken, henüz daha bu konuda başarılı bir sonuç alınmış değil. Ülkede yönetim, kripto paralar konusunda katı kararlar almak ve Güney Kore vatandaşlarının kripto paralara erişimini sınırlayarak olası güvenlik önlemi aldığını düşünürken, zaman zaman ise vatandaşların ciddi sert tepkileri ile karşı karşıya kalıyor.

Ne yapacaklar?

Güney Kore yönetiminin iddialar doğru çıkar ise kademeli olarak kripto para yasaklarını kaldırması bekleniyor. Yasakların nasıl, ne kadar süre içerisinde kaldırılacak olduğu konusunda ise bu yıl sonuna kadar etkili adımlar ve açıklamalar yapılması, gelecek yıl ise daha fazla özgür kripto para ortamı yaratılmasının beklendiği belirtiliyor.

  • Güney Kore’de uygulanan kripto para yasakları arasında sadece memur ve memur ailelerinin kripto paralara erişim yasağı değil, farklı farklı yasaklar, kripto para borsaları için de yasaklar devrede.
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları