Kripto Para

Güney Kore Sonrası Sıra Türkiye’de mi? Yerli Kripto Para Borsası, Gizlilik Coinlerini Delist Ediyor

Bitexen, gizlilik odaklı kripto para birimlerini platformundan çıkartıyor.

Kripto para sektörüne yönelik regülasyonlarda özellikle son dönemde ciddi bir artış ve gelişme yaşanıyor. Kısa süre önce Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından da yayınlanan ve regülasyonların arttırılacağının belli olduğu açıklama, şimdi ilk meyvesini verdi.

Dash, Monero, Verge, Zcash ve Beam Delist Ediiyor

Yerli kripto para borsalarından Bitexen tarafından yayınlanan duyuruda gizlilik odaklı kripto para birimlerinin delist edileceği vurgulandı. Bitexen, 10 Nisan tarihinden itibaren Dash, Monero, Verge, Zcash ve Beam alım satımlarını tamamen kapatacağını duyurdu.

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından 1 Nisan tarihinde yayınlanan açıklamada kripto para borsalarından kullanıcı verilerinin istendiği doğrulandı. Herkes bunun vergi ile ilgili olmasını beklerken Bakanlık açıklamasında bilgilerin MASAK tarafından istendiği vurgulandı. Bu da borsalardan özellikle kara para aklamaya karşı bilgi alındığını ortaya çıkardı. Şimdi de gizlilik odaklı kripto paraların yerli bir borsadan delist edilmesi tam olarak aynı duruma işaret etmekte.

İlgili Haber
Son Dakika: Hazine ve Maliye Bakanlığı Tarafından Kripto Para Açıklaması Geldi!

Güney Kore de kısa süre önce benzer bir süreç yaşadı. Güney Kore’deki kripto para regülasyonlarının arttırılması, gizlilik odaklı kripto paraların neredeyse birçok kripto para borsasından delist edilmesine yol açtı. Bu kripto paraların Bitcoin veya diğerlerine kıyasla çok daha üst düzey gizlilik sağlaması, regülatörlerin tepkisini çekiyor. Önümüzdeki günlerde ise Türkiye’nin lider kripto para borsalarından da benzer adımların geldiği görülebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu