HaberlerKripto Para

Son Dakika: Hazine ve Maliye Bakanlığı Tarafından Kripto Para Açıklaması Geldi!

Bugün ortaya çıkan haberlerden sonra Hazine ve Maliye Bakanlığı yeni bir açıklama yayınladı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından kripto para borsalarına tebligat gönderildiği ve işlem yapan yatırımcı bilgilerinin borsalardan talep edildiği haberi bugün gündeme bomba gibi düşmüştü.

İlgili Haber  Kripto Para Vergilendirmesi Son Gelişme İle Neredeyse Kesinleşti: Peki Türkiye'deki Yatırımcıları Ne Bekliyor?

Bu haberden sonra herkesin aklına “kripto para vergileri geliyor mu?” şeklinde sorular gelmişti. Öyle ki haberin yayılmasından sonra birçok kesim, kripto para vergilendirmesi konusunda birçok iddiada bulundu.

Bu karmaşıklığı gören Hazine ve Maliye Bakanlığı yeni bir açıklamada bulundu. Açıklamaya göre “kripto para borsalarından kişisel bilgilerin talep edilmesinin asıl amacı vergilendirme değil, kara para ve terör finansmanın önüne geçmek” denildi.

Yani istenilen bu bilgilerin aslında vergilendirme için değil suçla mücadele kapsamında denetleneceği bilgisi verildi.

Açıklamanın tamamına aşağıdan ulaşabilirsiniz:

Her ne kadar bu açıklama vergilendirme konusunda olmasa da ilerleyen günlerde bu konuda da adımlar atılacağının sinyalleri daha önceden verilmişti.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu