Haberler

Güney Kore Yönetimi 2 Bankayı Uyardı!

Güney Kore'de 2 bankaya uyarı.

Güney Kore yönetiminden yapılan resmi ”banka” açıklamasında kripto para işlemlerinin çok karmaşık olduğu belirtilen 2 bankanın resmi yollardan uyarıldığı ve derhal talimatlara uymaları gerektiği konusunda açıklama yapıldığı belirtildi. Güney Kore’de 2 bankanın kripto para işlemleri yönetimi konusunda bir takım karmaşık işlemler tespit edildiği ve bu 2 bankanın neden dolayı bu kadar karmaşık işlemler yaparak kripto para yönetimini zorlaştırdığı konusuna anlam verilemediği belirtildi.

Kookmin Bank ve Nonghyup Bank isimli bankalara yapılan uyarıda kripto para yönetiminin iyi olmadığı, sanal para işlemlerinin hemen düzenlenmesi gerektiği belirtilerek, yasal önlemler kapsamında ve Kookmin Bank ve Nonghyup Bank tarafından gerekli düzenlemelerin hemen yapılması gerektiğini açıkladı.

2 banka tarafından ise neden karmaşık ve zor işlemlere sebep oldukları konusunda basına açıklama yapılmazken, Güney Kore yönetimince bir süre boyunca 2 bankanın yakın takipte olunacak olduğu ve bankaya ileride aynı hataları tekrar eder ve uyarıları dinlemez ise belirli bir miktarda ceza yazılmasının gündeme gelebilecek olduğu tahmin edilmekte. Bankaların düzenlemelere yapmazsa alacağı ceza milyonlarca dolar olabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu