Haberler

Güney Kore’da bir ilk ”CPU madenciliği” olayı

Güney Kore'de yeni bir madencilik skandalı belirlendi.

Güney Kore’de yaşanan yeni bir olayda ülkede kripto para madenciliği 6.000 bilgisayarı ele geçirdi. 4 hacker kripto para madenciliği yapmak için 6.000 Güney Korelinin özel bilgisayarlarını uzaktan gizli olarak ele geçirdi ve ele geçirmesinin hemen ardından bilgisayarlar üzerinde işlemler yapmaya başladı. CPU kullanarak madencilik yapan 4 hacker ortalama olarak 860 dolarlık bir kazancı kısa süre içerisinde elde ederken, elde ettikleri bu kazanç dolayısı ile günlerine gün katabilecek olduklarını sanarken, polis ekiplerince izleri sürülerek yakalandılar.

Güney Kore polisinden yapılan basın açıklamasında kripto para sahibi olsun veya olmasın bilgisayarlara sızan hackerlar, daha sonra CPU seviyelerini en yüksek seviyeye çıkaracak bir madencilik yazılımı ile bilgisayarlarda işlemler yapmaya başladılar.

Tutuklandılar!

4 hacker Güney Kore polisi tarafından kısa süre içerisinde tutuklanırken, hackerların ele geçirdikleri 860 dolardan daha fazla tutarı geri iade edip etmeyecek oldukları ve ne zaman tutukluluk hallerinin sona erebilecek olduğu konusunda basın açıklamasında bulunulmadı. Ülkede, bu olayın daha önce yaşanmadığı ve ilk kez yaşanan bir olay olduğu Güney Kore polisince doğrulandı.

Kaynak: CCN

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box
Kapalı