bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriHaberlerGüney Kore'de hükümete kripto para tepkisi!

Güney Kore’de hükümete kripto para tepkisi!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Güney Kore Blockchain Girişimleri Federasyonu’nca hükümetin sert ve tutumsuz kararlarından derhal vazgeçmesi çağrısında bulunuldu. Ülkede kripto paralar ve ICO’lar ile ilgili alınmış ve alınacak olan kararların hiçbir zaman yatırımcılardan ve kullanıcılardan yana olmadığını belirten Güney Kore Blockchain Girişimleri Federasyonu yöneticileri, bu durumun ülkede gelişen teknolojilerden uzak kalmaya ve kripto paralar konusunda ülkenin diğer birçok gelişmiş ülkeye oranla geride kalmasına neden olacak olduğunu açıkladı.

Ülkenin kripto paraların daha yaygın ve daha özgürce kullanılabilmesi için yeni yasaları hazırlamasını öneren yöneticiler, siyasilerin bu konuda adım atarak süratle karar vermeleri gerektiğini yoksa zamanın kripto paralar ve Güney Kore için çok geç olabilecek olduğunu açıkladı.

ABD’ye özeniyorlar

Tüm dünya kripto paralar konusunda dünyanın en özgür ülkesi olarak gösterilen ABD’ye özenirken, Güney Kore vatandaşları da aynı zamanda ABD’de olduğu şekilde yasaların olmamasının bugünki durumdan çok daha iyi olacağını düşünüyor, bazı yatırımcıların ise ülke içerisinde mevcut kripto para yasaları dolayısı ile ülkeyi terketme girişimlerinin dahi olduğu sosyal medyaya yansımış durumda.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları