Haberler

Güney Kore’de Madencilik Yapan Kişi Sayısında Rekor Düşüş!

Güney Kore'de %70'i aşan azalma.

Güney Koreli kripto para madenciliği yapan kişi sayısının ciddi oranda düşüş gördüğü ve ülkede, kripto para madenciliği yapan 5 şirketten 4 tanesinin kepenklerini indirdikleri ortaya çıktı. Kripto para madenciliğinden elde ettikleri gelirlerin azalmasından dolayı ciddi kazanç eksikliği yaşayan 5 şirketten 4 tanesinin yaşadıkları bu zorluğa dayanamayarak şirket kepenklerini kapatmak zorunda kaldıkları Çin devlet televizyonu tarafından açıklandı. Devlet televizyonu Güney Koreli madencilerin sayısının azalmaya başladığını ve ülkede madencilik yapan kişi sayısında da %70 ile %80 oranında bir düşüşün olduğunu doğruladı.

Güney Koreli madenciler beklentiye girmişti

Güney Koreli kripto para madencilerinin büyük oranlarda kazanç elde edebilecek olduklarına dair umutlarının tutmadığı ve beklentilerinin gerçek olmadığı ifade edilirken, yatırımcılar riskli madencilik gelirlerinden dolayı piyasada güvenlerinin düştüğünü belirtirken, madenciliğin kendisine getirdiği kazancın yeterli olmadığını ve büyük enerji kayıplarının yaşadığını belirtiyor. Madencilik gelirlerinin düşmesine bağlı olarak sadece Güney Kore değili Çin dahil birçok ülkede madencilik gelirlerinde ciddi düşüşler yaşanmış durumda ve düşüşler sürekli olarak kripto para madenciliği zorluk oranlarına göre devam ediyor. Madencilikten kazanç elde edenlerin sayısı son dönemde çok azalmış durumda.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu