HaberlerMetaverse

Güney Kore’den Sonra Güney Afrika Da Metaverse Alemine Adım Attı!

Metaverse dünya devi şirketleri cezbetmeye devam ediyor.

Güney Afrika‘nın önde gelen mobil şebeke operatörü MTN, metaverse dünyasına adım attı! Sanal dünya Ubuntuland’daki 144 dijital araziyi satın alan şirket, metaverse’e giren ilk Güney Afrika şirketlerinden biri oldu.

MTN’nin Ubuntuland‘deki 12 metrekarelik alana karşılık gelen 144 dijital arsayı ne kadara aldığı açıklanmadı.

MTN’nin pazarlamadan sorumlu grup yöneticisi Bernice Samuels, Metaverse’e övgüde bulunarak bunun Ambition 2025 stratejisiyle nasıl örtüştüğünü anlattı. Samuels ayrıca

Ambition 2025 stratejimiz tam olarak buna dayanıyor. Bu yaklaşım tüketicilerin dijital deneyimlerini ve etkileşimlerini güçlendiren eğilimlerden yararlanıyor. Teknolojik ve dijital değişimlerde her zaman ön planda olduk ve metaverse’in bize ve müşterilerimize sunduğu heyecan verici fırsatları değerlendirme yolunda sağlam adımlar atıyoruz.

dedi.

Mobil şebeke operatörü, Metaverse’deki varlığıyla Afrika inovasyonu için de desteğini göstermiş oldu. Ayrıca Metaverse’deki bu varlık sayesinde MTN, müşteri çekiciliğini de önemli ölçüde artırmayı hedefliyor. Konuyla ilgili hazırlanan raporda bu girişimin oyun ve müzik gibi tüketici tutku noktalarıyla birleştirilen bir dizi deneyimle de taçlandırılacağı açıklandı.

MTN Hakkında

Güney Afrikalı MTN Group Limited, başta Afrika olmak üzere birçok Avrupa ve Asya ülkesinde faaliyet gösteren bir mobil telekomünikasyon şirketidir. Merkez ofisi Johannesburg’de bulunan şirket, Afrika’nın en büyük, dünyanın ise en büyük 8. mobil ağ operatörüdür. 20’den fazla ülkede faaliyet gösteren şirketin ana sponsoru Güney Afrika milli rugby takımı ve İngiliz futbol kulübü Manchester United FC’dir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu