fbpx
Haberler

Güney Koreli avukatlar düzenleme istiyor

Güney Koreli bir grup avukat topluluğu ülkede kripto paraların düzenlenmemesinden dolayı ortada olan boşluktan şikayet ediyor. Yasal olarak önlemler alınmadığından ve mevcut olarak kripto para yasaları olmadığından dolayı sorunlar yaşadıklarını dile getiren avukatlar, yatırımcı olsun veya olmasın kripto paraların yasalarının olmamasının ülkedeki herkesi mağdur ettiği, bununla da sınırlı kalmayarak ortaya bir takım problemler çıkardığı görüşündeler.

Yasaların hemen alınması ve aktif edilmesi gerektiğini düşünen avukatlar, eğer ki yasalar bir an önce aktif edilmez ise ve hükümet tarafından kripto paralar hakkında kararlar alınmaz ise sonuçlarının gelecek yıllarda daha fazla belirsizlik sonucu daha fazla probleme sebep olabilecek olduğunu dile getiriyor.

Güney Kore’de önlemler az

Güney Kore’de kripto para sahibi olan insan sayısının son derece fazla olmasına rağmen, kripto para yasalarının son derece az olması ülkede beraberinde bir takım problemlere sebep oluyor. Gerek yatırımcıların aldığı kripto paraların risk altında olması, gerek ise bazı vakaların yaşanıyor olmasının önlenmesi gerektiği konusunda uyarılar yapılıyor ve önlemler alınması talep ediliyor.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu