Haberler

Günlük En Fazla Kullanılan Borsalar Açıklandı

Coinbase yine rekorunu kırdı!

Blockchain Transparency Institute, ”günlük en fazla aktif yatırımcı tarafından kullanılan kripto para borsaları araştırması” sonucunu yayınladı. Günlük olarak 25 milyon kullanıcının hesabının bulunduğu Coinbase 422.000 aktif kullanıcı ile rekoru elinde bulundururken, dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance ise 313 bin kullanıcı ile liderliği alamadı. Coinbase’ye olan güvenin Binance’a olan güvene oranla daha fazla olduğu bu sonuçlar ile ortaya çıkarken, Coinbase’nin belirli komisyon oranları, güvenilir yapısı ve tarafsız olarak davranıyor olmasından dolayı dünyanın kullanıcı konusunda en büyük borsası olduğu açıklandı.

Blockchain Transparency Institute, araştırmasında kripto para borsası Coinbase’den hemen sonra Binance’ın geldiğini açıklarken diğer 3. ve 4 sırada ise 105.000 aktif günlük kullanıcı girişi ile Huobi ve 101.000 günlük aktif kullanıcı girişi ile OKEx borsasının olduğu açıklandı. Araştırmaların %100 doğru olup olmadığı hakkında ise günlük olarak kullanıcı sayılarının ortalamasının alındığı ve sonuçların doğru olduğu açıklandı. Bugüne kadar Coinbase borsasının kullanıcı sayısının 25 milyon ile dünyanın en büyük yatırımcı hesabına sahip borsası olduğu biliniyordu.

  • Coinbase ve Binance en fazla tercih edilen ilk 2 borsa.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Kaynak
CoinTelegraph

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box