HaberlerKripto Para

Gunna, Hakkında Çıkan Kripto Dolandırıcılık İddialarına Tepki Gösterdi

Ünlü rapçi, hesabının hacklendiğini ve "pushin peth" aldatmacasıyla herhangi bir ilgisi olmadığını söyledi.

Amerikalı rapçi, şarkıcı ve şarkı sözü yazarı Sergio Giavanni Kitchens popüler adıyla Gunna, şu sıralar hakkında çıkan dolandırıcılık haberlerini aklamakla meşgul.

Young Thug ve Lil Baby ile yaptığı çalışmalarla adından söz ettiren ve geniş bir hayran kitlesine sahip olan sanatçı, kripto dolandırıcılığına karıştığı iddialarını reddetti. Hakkındaki iddialara Twitter üzerinden cevap veren Gunna, hacklendiğini söyledi.

31 Ocak’ta Gunna’nın Twitter hesabından atılan şu tweet birçok tartışmayı ve rug pull söylentilerini de beraberinde getirmişti: Bizim için kripto metaverse yapmaya @pushinpeth! Bunun uçacağını biliyorum. BUNU AYA GÖTÜRÜYORUM, TELGRAFA KATIL.

“Pushin Peth”, Gunna’nın viral olan “Pushin P”sine çok benziyordu ve kısa süre sonra halk bunun bir “rug pull” olup olmadığını sorgulamaya başladı.

Kripto dünyasındaki birçok kişi Gunna’nın bir çeşit dolandırıcılık tezgahladığına inandı. Sanatçı hakkında o kadar çok iddia ortaya atıldı ki Gunna en sonunda “Pushin Peth” olayıyla ilgili konuşmak zorunda kaldı:

“Takipçilerime ve hayranlarıma! Bu ‘pushin peth’ aldatmacası hakkında hiçbir şey bilmiyordum.” dedi ve bir başka tweette de “Birisi twitter’ımı hackledi ve hemen tweeti sildim! Hiçbir zaman özel veya kamuya açık bir şekilde herhangi bir sahtekarlık veya dolandırıcılık imzalamam! Ve dolandırıldığım için son derece üzgünüm!”

Not: Kripto para geliştiricilerinin paranın değerini yükselttikten sonra alım-satım işlemlerini durdurarak elde ettikleri parayla kaçtığı ve projeyi terk ettiği dolandırıcılık biçimine “rug pull” denmektedir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu