Haberler

Gürcistan Yüzde 15 İle Kripto Para Madenciliğinde 2. Sırada

Spotcoin araştırdı!

Gürcistan’da yapılan araştırma kripto para madenciliğinin ülkede ne kadar fazla geliştiğini gösteriyor. Ülkede, kripto para madenciliğinin yapıldığı şirket ve ev sayısının sürekli artış eğilimi gösterdiği ve ülkenin madencilik teknolojisinde Çin ile yarışacak kadar fazla kripto ara madenciliği yapan kişiye sahip olduğunu gösteriyor. Bitcoin madenciliği ve farklı kripto para birimlerinin madenciliğinin çok fazla tercih edildiği ülke, dünyada üretimi yapılan kripto paraların %15’inin üretildiği bir ülke olarak ilk sıranın ardından Çin ile birlikte 2. sıradan yarışıyor.

Kripto para madenciliği ucuz enerji dolayısı ile popüler

Ülkede, kripto para madenciliğinin neden dolayı bu kadar fazla popüler olduğu hakkında yapılan araştırma, madencilik cihazlarının çalıştırılması için gerekli olan enerjinin çok uygun fiyatla veriliyor olması ve standart enerji fiyatlarının çok düşük olmasından dolayı bu seviyede olduğu belirtiliyor. Ülkede sıcaklıkların çok yüksek olmaması da enerji fiyatlarından sonra 2. sırada gelen avantaj. Gürcistan’da kripto para madenciliğinin yapıldığı hane sayısının gelecekte çok %20’leri görebileceği ve Çin ile yarışmayı sürdürmesi beklentisi oluşmuş.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Kaynak
Spotcoin

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box