Kripto HaberleriHaberlerGürcistan Yüzde 15 İle Kripto Para Madenciliğinde 2. Sırada

Gürcistan Yüzde 15 İle Kripto Para Madenciliğinde 2. Sırada

Takip et

Gürcistan’da yapılan araştırma kripto para madenciliğinin ülkede ne kadar fazla geliştiğini gösteriyor. Ülkede, kripto para madenciliğinin yapıldığı şirket ve ev sayısının sürekli artış eğilimi gösterdiği ve ülkenin madencilik teknolojisinde Çin ile yarışacak kadar fazla kripto ara madenciliği yapan kişiye sahip olduğunu gösteriyor. Bitcoin madenciliği ve farklı kripto para birimlerinin madenciliğinin çok fazla tercih edildiği ülke, dünyada üretimi yapılan kripto paraların %15’inin üretildiği bir ülke olarak ilk sıranın ardından Çin ile birlikte 2. sıradan yarışıyor.

Kripto para madenciliği ucuz enerji dolayısı ile popüler

Ülkede, kripto para madenciliğinin neden dolayı bu kadar fazla popüler olduğu hakkında yapılan araştırma, madencilik cihazlarının çalıştırılması için gerekli olan enerjinin çok uygun fiyatla veriliyor olması ve standart enerji fiyatlarının çok düşük olmasından dolayı bu seviyede olduğu belirtiliyor. Ülkede sıcaklıkların çok yüksek olmaması da enerji fiyatlarından sonra 2. sırada gelen avantaj. Gürcistan’da kripto para madenciliğinin yapıldığı hane sayısının gelecekte çok %20’leri görebileceği ve Çin ile yarışmayı sürdürmesi beklentisi oluşmuş.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları