Haberler

Hacker, DEUS Finance’dan 13 Milyon Dolar Çaldı! Son 60 Günde 2. Büyük Saldırı

Defi saldırıları devam ediyor..

Dün itibariyle bir merkezi olmayan finans saldırısı, yaklaşık 13,5 milyon dolarlık hırsızlıkla sonuçlandı. DEUS Finance DAO bu seferki saldırıdan da fazlasıyla etkilendi.

Bir DeFi platformu olan Deus Finance, bir saldırganın yasa dışı yollarla milyonlarca dolar çaldığı haberlerini doğruladı.

İki blockchain güvenlik girişimi olan CertiK ve PeckShield, Deus Finance’in bir “Flash Loan saldırısının” kurbanı olduğunu bildirdi.

İlk Ethereum DeFi projesi Aave tarafından öncülük edilen kredi sistemi, aynı işlemle geri ödendiği sürece DeFi kullanıcılarının teminat vermeden sınırsız miktarda borç almalarına olanak tanıyor.

DEUS Hack Saldırısı, İlerleyen Günlerde Çok Daha Fazla Büyüyebilir!

PeckShield’e göre, saldırganlar kripto para birimlerinden yaklaşık 13.4 milyon dolar çaldı, ancak platformun gerçek kayıpları bu sayıdan çok daha büyük olabilir.

CertiK, kaybın 5.446 ETH‘a yani yaklaşık 15.7 milyon dolar olduğunu tahmin ederken, yatırımcılar kaybın çok daha büyük olduğunu tahmin ediyor.

Blockchain verileri, saldırganın bir flash loan kredisiyle 143 milyon dolar borç aldığını ve Deus Finance’in ABD dolarına endeksli stablecoini olan DEI‘den 9.5 milyon adet satın aldığını gösteriyor.

Ek olarak, veriler, bilgisayar korsanının fonları, kullanıcıların ödeme kaynağını gizlemelerini sağlayan bir kripto para birimi karıştırıcısı olan Tornado Cash‘e taşıdığını doğruladı.

Bu satın alma DEI‘nin fiyatını artırarak saldırganın flash loan saldırısı ile elde ettiği krediyi geri ödemesini ve yaklaşık 13 milyon dolar kazanmasını sağladı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu