Kripto HaberleriAltcoinHacker'lar Altcoin Platformuna Saldırdı: Kayıp Miktarı Açıklandı!

Hacker’lar Altcoin Platformuna Saldırdı: Kayıp Miktarı Açıklandı!

Takip et

Merkeziyetsiz müzik yayın protokolü Audius, bir hacker’ın kötü niyetli bir yönetim oylaması kullanarak topluluk hazinesinden altcoin çaldığını bildirdi.

Güvenlik firması CertiK’e göre, hacker Audius’un yönetim sistemi tarafından kullanılan akıllı sözleşmedeki belirli konfigürasyonları başarıyla değiştirdi. Bu değişikliklerle fail, sözleşmenin “sorumlusu” olmayı başardı.

Hacker Saldırısında 18 Milyon AUDIO Altcoini Kaybedildi

Hacker daha sonra topluluk hazinesinden 18 milyon AUDIO tokeninin transfer edilmesini talep eden bir yönetim teklifi (Proposal #85) oluşturup onaylamaya devam etti.

Çalınan bu tokenların piyasa değeri 6 milyon dolardan fazla olsa da, hacker bunları yüksek miktarda market slippage nedeniyle yalnızca 705 Ethereum’a (1.1 milyon dolar) satabildi. Söz konusu varlıklar halen hacker’ın Blockchain adresinde bulunmaya devam ediyor.

İlgili Haber
4.5 Milyar Dolarlık Bitfinex Hack Olayında Gelişme Oldu: Mahkemeden Yeni Karar!

Audius yaptığı açıklamada, akıllı sözleşmesindeki sorunları tespit ettiğini ve düzelttiğini belirterek, yakında bir post-mortem rapor sunulacağını da sözlerine ekledi. Bu arada, akıllı sözleşme duraklatıldı.

Audius, sanatçıların AUDIO adlı yönetişim ve kullanım kripto parasını kullanarak çalışmalarından para kazanmalarını sağlayan merkezi olmayan bir müzik yayın protokolüdür. Token Ethereum ve Solana ağlarında kullanılabilmektedir.

Ethereum ve Solana tabanlı yayın hizmeti, hızla büyüyen sektörü merkezsizleştirerek ve dinamikleştirerek Spotify ve Apple Music gibi devlerle rekabet etmeyi amaçlıyor.

Girişim, 2018 yılında iki elektronik müzik meraklısı olan Roneil Rumburg ve Forrest Browning tarafından geliştirildi. Platform ilk olarak Ethereum Blockchain’i üzerinde başlatıldı, ancak daha sonra ücretleri azaltmak ve daha iyi performans elde etmek için hizmetinin bir kısmını Solana Blockchain’ine taşıdı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları