Kripto HaberleriHaberler4.5 Milyar Dolarlık Bitfinex Hack Olayında Gelişme Oldu: Mahkemeden Yeni Karar!

4.5 Milyar Dolarlık Bitfinex Hack Olayında Gelişme Oldu: Mahkemeden Yeni Karar!

Takip et

Bitfinex kripto para borsasından çalınan 4.5 milyar dolar değerindeki Bitcoin’i aklamak için kocasıyla birlikte işbirliği yapmakla suçlanan Wall Street rap sanatçısı, yargılaması devam ederken yeni bir iş aramak için mahkemeden onay aldı.

Yargıç, Bitfinex Hack Olayıyla Suçlanan Heather Morgan’ın Çalışması İçin İzin Verdi

Cuma günü bir yargıç, Heather Morgan’ın “yasal bir işte çalışabilmesi ve ayda 10.000 dolardan fazla gelir elde edebilmesi” için duruşma öncesi serbest bırakılma koşullarının değiştirilmesi talebini kabul etti. Washington’daki federal mahkemede görülen davada savcılar bu talebe itiraz etmedi.

Morgan ve kocası Ilya Lichtenstein, ABD’nin şimdiye kadarki en büyük mali el koyma operasyonunun ardından Şubat ayında tutuklanmıştı. Bir sonraki ay çift, savunma görüşmelerini kolaylaştırmak için davanın ertelenmesini talep etti.

İlgili Haber
Son Dakika! ABD Adalet Bakanlığı 3.6 Milyar Dolarlık Bitcoin Ele Geçirdi!

ABD daha önce çiftin “son derece rahatsız edici” denizaşırı bağlantıları ve sahte kimliklerinin yanı sıra yüz milyonlarca dolarlık kripto para birimine erişimleri olduğunu söylemişti. İkilinin Manhattan’daki evlerinde tutuklanmalarından bu yana Bitcoin’in değeri %50’den fazla düştü.

Morgan ve kocası, New York’ta tutuklanarak kara para aklama ve ABD’yi dolandırmak için komplo kurmakla suçlandılar ve suçlu bulunmaları halinde 25 yıla kadar hapis cezasıyla karşı karşıya kalacaklar. Daha sonra kefaletle serbest bırakılmışlardı. ABD Adalet Bakanlığı, 2016 yılında Bitfinex’in hacklenmesiyle bağlantılı olarak 3.6 milyar dolar değerinde Bitcoin ele geçirmişti.

Heather Morgan’ın diğer adının Reyhan olduğu ve Türk kökenli olduğu söyleniyordu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları