BitcoinHaberler

Son Dakika! ABD Adalet Bakanlığı 3.6 Milyar Dolarlık Bitcoin Ele Geçirdi!

Bitfinex hackiyle bağlantılı olabileceğini değerlendirilen 3.6 milyar dolarlık Bitcoin ele geçirildi.

ABD Adalet Bakanlığı 2016 yılında gerçekleşen Bitfinex hackiyle bağlantılı olabileceğini değerlendiği 3.6 milyar dolarlık Bitcoin ele geçirildiğini açıkladı.

Söz konusu olayla ilgili iki kişinin tutuklandığı bildirildi. Tutuklananların her ikisinin de New York’ta yaşadığı ve birisinin 34 yaşındaki Ilya Lichtenstein, diğerinin ise 31 yaşındaki eşi Heather Morgan olduğu ifade edildi.

2016 yılındaki hack olayında o sırada 60 milyon dolar değerinde 120.000 Bitcoin çalınmıştı.

Soruşturma birimlerinin Lichtenstein ve Morgan tarafından kontrol edilen online hesaplar üzerinde arama yaptıkları ve Lichtenstein tarafından kontrol edilen çevrim içi bir hesaptaki dosyalara ulaştıkları. Bu dosya içerisinde de çalınan Bitcoin’lere ait cüzdanların özel anahtarlarının yer aldığı tespit edildi.

Bitfinex’ten Açıklama

Konuya ilişkin açıklama yapan Bitfinex, Adalet Bakanlığı ile birlikte çalışacaklarını ve durumdan memnun olduklarını ifade etti.

Adalet Bakanlığı’ndan Açıklama

Adalet Bakanlığından yapılan açıklamanın bir bölümü şu şekilde:

“Bu sabah iki kişi, şu anda yaklaşık 4,5 milyar dolar değerinde olan Bitfinex’in 2016 hack’i sırasında çalınan kripto para birimini aklamak için hazırlık içerisinde olduğu iddiasıyla tutuklandı.

Şimdiye kadar, kolluk kuvvetleri, bu hack ile bağlantılı olarak 3,6 milyar doların üzerinde kripto para birimine el koydu.

Başsavcı Yardımcısı Lisa O. Monaco, “Bugünkü tutuklamalar ve departmanın şimdiye kadarki en büyük mali ele geçirmesi, kripto para biriminin suçlular için güvenli bir sığınak olmadığını gösteriyor” dedi.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu