Altcoin

Hacklenemeyen Trezor Cüzdanı Resmen Hacklendi: 2 Milyon “Kayıp” Para Alındı!

Önde gelen donanım cüzdanlarından birisi olan ve hacklenemediği iddia edilen Trezor, resmen hacklendi.

Kripto para sektöründe neredeyse her borsanın zaaflarının bulunduğu ve hiçbir borsa cüzdanının güvende olmadığı iddia ediliyor. Kullanıcılara buna karşı %100 oranında güvenlik için ise genellikle donanım cüzdanları öneriliyor. Trezor ve Ledger gibi cüzdanlar bu vakte kadar mekanik olarak hacklenmemiş olsa da bu durum artık değişmiş gibi gözüküyor.

İlgili Haber
Bitcoin Hackerlarının Önüne Geçmek Mümkün Mü? Ne Gibi Önlemler Alınabilir?

Trezor Cüzdanı Hacklendi!

Bir bilgisayar mühendisi ve donanım hackerı, imkansız gibi gözüken Trezor One cüzdanını hacklemeyi başardığını iddia etti. Hacker, cüzdanın içerisindeki 2 milyon dolarlık fonu da alarak aslında bir anda zengin oldu.

Portland içerisinde yaşayan ve “Kingpin” olarak da bilinen hacker Joe Grand, bir YouTube videosu ile aslında her şeyi ortaya koydu. Dan Reich isimli bir yatırımcı, 2018 yılında 50.000 dolarlık Theta (THETA) yatırımını cüzdanından çekmek isteyince tam olarak o tarihte Trezor One cüzdanının şifresini unuttuğunu fark etti. Güvenlik şifresini 12 kere hatalı giren kullanıcı, 16. yanlış giriş olmadan durdu. 16. yanlış şifre girişinde bütün varlıklar otomatik olarak silinmekte. Ancak yatırım zaman içerisinde 2 milyon dolara kadar yükseldi ve Reich de bu konuda Kingpin’e ulaştı.

Kingpin, 12 haftalık bir çalışma sonrasında şifreyi bulmayı başardı. Aslında bu hacklemenin kilit noktası Trezor One’ın yazılım değişimi oldu. Grand, Trezor One’ın yaptığı bir yazılım güncellemesi ile PIN kodunu ve anahtar sözcüğünün Trezor One’ın RAM sürücüsüne kaydedilmeye başlandığını fark etti. Daha sonra fault injection attack olarak bilinen yöntemi kullanan hacker, RAM sürücüsünü hackledi ve buradaki şifreyi görüntüledi.

Trezor ise konu hakkında yaptığı açıklamada bu açığın artık giderildiğini belirtti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu