Kripto HaberleriAltcoinHacklenen Metaverse Altcoini İyi Haberi Verdi: "Geri Almayı Başardık!"

Hacklenen Metaverse Altcoini İyi Haberi Verdi: “Geri Almayı Başardık!”

Takip et

Sandbox altcoini, Perşembe sabahı erken saatlerde uğradığı saldırı sonrasında Instagram hesabının kontrolünü yeniden ele geçirdiğini bir blog yazısıyla duyurdu.

Hackerlar, Metaverse platformunun 184.000 takipçisi olan resmi hesabına erişerek bir phishing (oltalama) linki yayınladılar. Hesabın kontrolünü nasıl ele geçirdikleri henüz belli değil. Güvenlik ihlalinin fark edilmesinin ardından hesap derhal devre dışı bırakıldı ve şu anda tekrar çevrimiçi durumda.

Sandbox, Hack Olayında Bir Altcoin Kullanıcısının Dolandırıldığını Bildirdi

Sandbox, bildikleri kadarıyla yalnızca bir kullanıcının dolandırıldığını ve “durumunu çözmek” için kendisiyle birlikte çalıştıklarını söyledi.

Şirket, yaptıkları açıklamada şunları ekledi:

“Topluluğumuzun güveni bizim için çok önemlidir ve sosyal medya hesaplarımızı daha da güvenli hale getirmek için adımlar atıyoruz. Şu anda tüm platformlarımızda güvenliği güçlendirmek için güvenlik kayıtlarımızı ve dahili süreçlerimizi gözden geçiriyoruz.”

Hackerların cüzdanı, Instagram sızıntısının ardından iki cüzdandan aktarılan dört NFT’ye sahip olduğunu gösteriyor. Bunlar arasında bir World of Women Galaxy NFT’si de bulunuyor.

NFT phishing dolandırıcılığı sosyal medyada yaygın olarak gerçekleştiriliyor. Nisan ayında, BAYC’nin resmi Instagram’ı saldırıya uğramış ve hackerlar 2.8 milyon dolarlık NFT çalmıştı.

İlgili Haber
Hacklenen Altcoin, Yatırımcıları Uyardı!

Bazı durumlarda ise hackerlar, kripto para kullanıcılarına sosyal medya hesaplarından özel takaslar için yaklaşıyor. Fiyat üzerinde anlaştıktan sonra, kurbanlarının cüzdanlarını bir dolandırıcılık ticaret sitesine bağlamaya ikna ediyorlar ve böylece cüzdanlarının içeriğini boşaltmış oluyorlar. Mayıs ayında 1.5 milyon dolar değerinde 29 Moonbird bu şekilde ele geçirilmişti.

Mavi tikli hesaplar, resmi görünümün daha fazla insanı kandıracağı umuduyla hackerlar için özellikle cazipler.

Sandbox, konuyla ilgili açıklamalarına şöyle devam etti:

“Bu olay bize gardımızı asla düşürmememiz gerektiğini hatırlatıyor. Profilimiz nedeniyle hackerlar ve kimlik avcıları sürekli olarak bizi test etmeye çalışacaklardır. Onlar ne kadar uğraşırsa uğraşsınlar, biz sizin ve bizim hesaplarımızı güvende tutmak için daha da çok çalışacağız.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları