Altcoin

Haftanın En Çok Kazandıran Kripto Para Birimleri Neler?

Son 1 haftada kripto para birimleri sayesinde birileri servetine servet kattı. Peki böylesi kar fırsatlarını yakalamak mümkün mü?

Kripto para denince özellikle yeni yatırımcının kafasında “yüksek ve basit şekilde kazanç” cümleleri beliriyor. Bu genellikle ciddi yükseliş yaşayan coinlerin gündeme gelmesi ile oluşan bir algı. Bakıldığı zaman kripto para piyasasında zaman zaman ciddi yükseliş yaşayan coinler adından söz ettirmeyi başarıyor. Sadece 1 hafta içerisinde yüzde 1000’lere varan yükselişler yaşayan coinler pek tabii var ancak bunlardan kar etmek sanıldığı kadar kolay değil!

Şimdi hep beraber bu haftanın yüksek kar getiren coinlerini ele alalım.

1 Haftanın En Çok Kazandıran Coinleri

Son 7 günlük anlık listelemeye baktığımız zaman en çok kazandıran coinler arasında 1. sırada elbette BTC yer almıyor. ETH’de yer almıyor. Çünkü bu 2 coin özellikle son 1 hafta içerisinde büyük oranlarda değer kaybetti. Kazandıkları büyük değeri bir anda kaybettiler ve yatırımcılarına beklediğini veremediler.

Haven Protocol (XHV) – %54

Haven Protocol (XHV) adlı coin son 1 hafta içerisinde %54 oranında kazanç sağlarken, 1 haftalık bu sürece oranla 24 saatte ise %17 oranında kazanç getirdi. Yani 24 saat önce Haven Protocol (XHV) adlı coine yatırım yapsaydınız ve bu dakika tam 24 saat olsaydı %17 kazanmış olacaktınız.

Kısa bir örnekle bunun ne olduğuna bakalım;

24 saat önce Haven Protocol (XHV) için 100 TL’lik alım emri verdiniz ve gerçekleşti, güzel.

100 TL’lik bu yatırım 24 saat sonra yani bu dakikalarda 117 TL olacaktı. 24 saat gibi 1 günlük kısa süre içerisinde 100 TL’de 17 TL, 1.000 TL’de 117 TL, 10.000 TL’de 1.170 TL kazanmış olacaktınız.

Ne kadar büyük bir kazanç değil mi? Bu büyük kazancı elde edenler Haven Protocol (XHV) yatırımına sahip olanlar oldu.

IOST (IOST) – %35

111 milyon dolar değerinde piyasa hacmi ile adından 49. sıradan söz ettiren IOST (IOST) yine en çok kazandıran coinler arasındaydı. Son 24 saat içerisinde ortalama olarak %0 kazanç sağlamış olsa da, 7 günlük süre zarfında %35 oranında yatırımcılarına kazanç sağladı. 111 milyon dolarlık piyasa hacmi ile birçok 100+ sırada olan coine oranla daha fazla güvenilir ve daha sağlam temellere sahip olduğu öngörülen IOST (IOST) bu yönüyle gelecek haftalarda da yatırımcılarına en çok kazandıracak olan kripto paralar arasında yerini almayı sürdürebilir.

İddialara bakılacak olursa kripto paranın gelecek 1 hafta içerisinde %35 oranında değer kazanabileceğini iddia eden bazı yorumlara rastlamak mümkün.

Beldex (BDX)

Son 1 ay içerisinde yine en iyi kazanç sağlayan kripto para birimlerinden bir tanesi olan Beldex (BDX), %50’den daha fazla kazandırdı. Son 7 gün içerisinde ise %20 oranında değerlenen kripto para biriminin 1 aya oranla 7 günde kazandırdığı düşük görünüyor olsa da 7 günlük süre zarfında iyi bir kazanç olduğu söylenebilir.

0,005 dolar seviyelerinden 0,008 dolar seviyelerine yükselen Beldex (BDX), özellikle de yükselişine bir süre daha devam etmesi beklenen kripto para birimleri arasında yer alıyor.

Kripto paralardan kısa sürede yüksek kazançlar sağlanabilir ancak yükselecek coinleri önceden tespit edebilmek zordur. Bakıldığı zaman ciddi yükselen coinlerin genellikle tahtası sığ olan yani alıcı ve satıcısı az olan coinler olduğu görülüyor. Böylesi coinlerde yükselişler ciddi şekilde olabileceği gibi düşüşler de bir o kadar can yakıcı olabilir. Bu sebeple böyle hacimsiz coinlere yatırım yapılacaksa düşük miktarlı şekilde yatırım yapmak en doğrusu olacaktır.

*Bu içerik Bitcoinsistemi.com’a özel olarak üretilmiştir. Herhangi bir yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliğinde değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu