AnalizXRP

Hâlâ Elinizde Ripple (XRP) mi Var? Ya Da Almayı Mı Düşünüyorsunuz? İşte Önemli Seviyeler!

Son 1 hafta içerisinde yüzde 7 gerileyen XRP için önemli seviyeler ne?

SEC tarafından açılan davayla birlikte hızla düşüşe geçen XRP, kripto piyasasında 17 milyar doların üzerinde değer kaybetti. Bu değer kaybıyla bulunduğu üçüncü sıradan dördüncülüğe düşen Ripple (XRP), planına sadık kalmayıp stop olmayan yatırımcılarını fazlasıyla üzdü. Temel analizde oldukça fazla darbe yiyen XRP’yi sizler için teknik anlamda değerlendirdik.

Başladığı Yere Geri Döndü

Yayın saati itibariyle 0.26 dolar üzerinden işlem gören Ripple (XRP), günlük grafikte oldukça önemli bir noktadan dönüş yapmış durumda. XRP, Ağustos ayında başlayıp Kasım ayı başında kırılan düşen trend (Beyaz trend çizgisi) sonrasında hızla yükseliş yaşamıştı.

Günlük grafikteki beyaz trend çizgisinin teknik anlamda XRP’nin düşüşünün şimdilik önüne geçtiği görülüyor. Ayrıca Fibonacci düzeltmesi sonucunda da 0.214 – 0.225 dolar aralığının önemli bir alan olduğu açıkça ortada. Bu alanın altında mum kapanışlarının olması fiyatın önce 0.167 dolar civarına ardından da 0.10 dolar seviyelerine kadar düşüşüne neden olabilir.

Temel analiz anlamında bu denli riskli bir konumda olan bu coini almak isteyenler 2 günlük mumun 0.2655 dolar üzerinde kapanması halinde alım yapabilirler. Ancak 0.244 dolar altında gün kapanışı olması halinde stop olunması gerektiğini unutmamalıdırlar.

Ripple (XRP) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Yeni Bir Düşüş Mü Geliyor?

4 saatlik zaman aralığında XRP fiyatını değerlendirdiğimizde negatif uyumsuzluk olarak bilinen gizli ayı uyuşmazlığı ortaya çıkıyor. Grafikte fiyatın alçalan tepeler yapmasına rağmen RSI üzerinden görülen yükselen tepeler bu uyuşmazlığa işarettir. Bu formasyonun gerçekleşmesi halinde XRP’nin yeni bir satış dalgasına girdiği görülebilir. Bu düşüş anında ilk destek 0.216 dolar olurken diğer seviyeler grafik üzerinde belirtilmiştir.

Ancak fiyatın kendini 0.30 dolar üzerine atması ve üzerinde mum kapanışları yapması halinde bu düşüş formasyonu geçerliliğini yitirebilir.

Ripple (XRP) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

“Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu