HaberlerMonero

Hayallerinizi Başkaları Yaşıyor: 19 Yaşında Milletvekili ve Monero (XMR) Milyoneri

Ukrayna'nın en genç Milletvekili aynı zamanda kripto para milyoneri

Ukrayna’nın en genç milletvekili Rostislav Solod. Tek özelliği bu olmayan Solod, henüz 19 yaşında ve aynı zamanda kripto para milyoneri.

Ukrayna Parlamentosu üyesi Yuri Solod ve Natalia Krolevska’nın oğlu olan Rostislav Solod, 2020 yılında ülkenin en genç milletvekili unvanını aldı, resmi olarak yaptığı mal beyanında 185.000 Monero yani 24.5 milyon dolar  değerinde kripto paraya sahip olduğunu bildirdi. 

Yakın zamanda Coindesk’e röportaj veren Solod, 2014 yılından itibaren, yani henüz 13 yaşındayken, kripto paraları takip ettiğini, Bitcoin’in ilgi alanına girmediğini, bunun yerine Monero’yla (XMR) daha çok ilgilendiğini ifade etti. Monero’nun anonim oluşu ve illegal piyasada sürekli talep görmesi nedeniyle daha da ilgisini çektiğini belirtti . 

Okulla arasının hiç iyi olmadığını belirten Solod, zamanının çoğunu, finansal piyasaları incelemek ve kripto hakkında bilgi edinmek için harcadığı söyledi. 2015 yılından itibaren harçlıklarıyla Monero biriktirmeye başlayan Solod, ailesinin verdiği belirli bir miktar parayı da Monero’ya yatırdı. 5 yılda yaklaşık 185.000 XMR biriktiren Solod’un kripto varlıklarının değeri yaklaşık 25 Milyon Dolar değerinde. Solod’un toplamaya başladığı dönemde 0.50$’dan işlem gören Monero bugün 135$ seviyesinden işlem görüyor.

Ukrayna, kripto paraların benimsenme oranının en yüksek olduğu ülkelerden biri. Ülkede kripto paraları düzenleyen ilk yasa çıkmak üzere. İlk aşamada bu konuya sıcak bakmayan Solod, ülke ekonomisinin bu düzenlemeler sonucu kripto para aracılığıyla daha da gelişeceğini düşünüyor. 

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu