binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerHazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan ICO açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’tan ICO açıklaması

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, bugün Orta Vadeli Plan ile ilgili olarak yaptığı ”yeni ekonomi plan” kapsamında konuştu. Türkiye’nin gelecek 3 yılda nelere dikkat edecek olduğunu ve nasıl adımlar atacak olduğunun açıklandığı program kapsamında tüm yatırımcıların gözü ve kulağı Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’taydı.

Albayrak, ”Dijital dönüşüm teşvik edilerek yenilikçi projelerin finansmanı için Kitlesel Fonlama (Crowdfunding) ve IPO alternatifi olarak ICO (Initial Coin Offering) gibi modern ve yeni nesil finansman yöntemleri yaygınlaştırılacaktır” ifadelerini kullandı ve yeni nesil yönetim ve yöntemlerin Türkiye ekonomisine gelecek orta vadede çok fazla katkı sunabilecek olduğunu açıkladı.

Daha fazla gelişmiş ekonomi

Türkiye’nin beklentisinin daha büyük ve daha fazla gelişmiş ekonomi olduğunun altını çizen bakan Albayrak, ICO’lar konusunda yaptığı bu açıklamalar ile hükümetin aslında kripto paralar konusu ile yakından ilgilenmeye başladığını açıklamış oldu. Türkiye’nin kripto paralar konusunda hükümet nezdinde adım atacak olduğu konusunda daha önce Başkan Erdoğan açıklama yapmış ve ticaretin kripto paralar ile yapılabilecek olması konusunda adımlar atabilecek olduklarını açıklamıştı.

Erdoğan, “Güney Afrika Devlet Başkanı ile milli para konusunda mutabık kaldık diyebilirim. Hindistan Başbakanı da buna çok olumlu baktı. Zaten olumsuz yaklaşan yok. Hatta Rusya ile elektronik para düşüncemiz var. Aynı şeyi Hindistan da düşünüyor. Yani oralardan turistler Türkiye’ye geldiği zaman o ortak parayı kullanmak suretiyle harcama yapabilecekler.” demişti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail