fbpx
Haberler

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’tan ICO açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, bugün Orta Vadeli Plan ile ilgili olarak yaptığı ”yeni ekonomi plan” kapsamında konuştu. Türkiye’nin gelecek 3 yılda nelere dikkat edecek olduğunu ve nasıl adımlar atacak olduğunun açıklandığı program kapsamında tüm yatırımcıların gözü ve kulağı Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’taydı.

Albayrak, ”Dijital dönüşüm teşvik edilerek yenilikçi projelerin finansmanı için Kitlesel Fonlama (Crowdfunding) ve IPO alternatifi olarak ICO (Initial Coin Offering) gibi modern ve yeni nesil finansman yöntemleri yaygınlaştırılacaktır” ifadelerini kullandı ve yeni nesil yönetim ve yöntemlerin Türkiye ekonomisine gelecek orta vadede çok fazla katkı sunabilecek olduğunu açıkladı.

Daha fazla gelişmiş ekonomi

Türkiye’nin beklentisinin daha büyük ve daha fazla gelişmiş ekonomi olduğunun altını çizen bakan Albayrak, ICO’lar konusunda yaptığı bu açıklamalar ile hükümetin aslında kripto paralar konusu ile yakından ilgilenmeye başladığını açıklamış oldu. Türkiye’nin kripto paralar konusunda hükümet nezdinde adım atacak olduğu konusunda daha önce Başkan Erdoğan açıklama yapmış ve ticaretin kripto paralar ile yapılabilecek olması konusunda adımlar atabilecek olduklarını açıklamıştı.

Erdoğan, “Güney Afrika Devlet Başkanı ile milli para konusunda mutabık kaldık diyebilirim. Hindistan Başbakanı da buna çok olumlu baktı. Zaten olumsuz yaklaşan yok. Hatta Rusya ile elektronik para düşüncemiz var. Aynı şeyi Hindistan da düşünüyor. Yani oralardan turistler Türkiye’ye geldiği zaman o ortak parayı kullanmak suretiyle harcama yapabilecekler.” demişti.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box