Kripto HaberleriHaberlerHazine ve Maliye Bakanlığı'ndan Kripto Para Açıklaması!

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan Kripto Para Açıklaması!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Maliye Bakanlığı Finansal İstikrar Komitesi’nin 3. toplantısı bugün gerçekleştirildi.

Toplantıda Rusya ve Ukrayna arasındaki gelişmelerin finansal istikrar üzerindeki etkileri değerlendirildi. Bunun yanı sıra kripto varlıklara ilişkin düzenleme çalışmaları hakkında Komite’ye bilgi verildiği belirtildi.

Bakanlık tarafından yapılan duyuru şu şekilde:

“Finansal İstikrar Komitesi’nin 3. Toplantısı 11 Mart 2022 Cuma günü, Hazine ve Maliye Bakanı Sayın Dr. Nureddin NEBATİ başkanlığında gerçekleştirilmiştir.

Toplantıda, Rusya Federasyonu ve Ukrayna arasındaki gelişmelerin finansal sistemimize olası yansımaları detaylı şekilde irdelenmiş ve finansal istikrarın korunması adına yeni politika önerileri değerlendirilmiştir.

Kripto varlıklara ilişkin düzenleme çalışmaları hakkında Komite’ye bilgi verilmiştir.

TROY ödeme sisteminin geliştirilmesi ve kullanım alanlarının yaygınlaştırılması adına bir yol haritasının belirlenmesi yönünde görüş birliğine varılmıştır.

Finansal İstikrar Komitesi ve çalışma grupları, yerel ve küresel gelişmeleri takip edecek ve düzenli toplantılarla finansal sistemimizin istikrarının korunarak sağlıklı gelişimi için güven ortamını desteklemeye devam edecektir.”

Finansal İstikrar Komitesi, T.C. Hazine ve Maliye Bakanının başkanlığında; TCMB Başkanı, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanı, Sermaye Piyasası Kurulu Başkanı ve Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Başkanından oluşur.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları