XRP

Herkes XRP Davasından Haber Beklerken, Ripple Yeni Bir Eyalete Geçiş Yaptı

Ripple, Wyoming'e yerleşti.

Ripple’a açılan menkul kıymet davasının ön duruşması bugün görülecek ve herkesin gözü XRP’ye çevrildi. San Francisco merkezli olan blockchain devi ise böyle yoğun bir süreçte oldukça ilginç bir işe imza attı.

Ripple Bir Kolu İle Wyoming’e Yerleşti

Wyoming Eyalet Sekreterliği tarafından yayınlanan kayıtlara göre Ripple Markets WY LLC şirketi artık Wyoming içerisinde yer alıyor. Şubat 2020 döneminde yapılan başvurunun yeni kabul edildiği ve şirketin aktif olduğu görülmekte. Ripple bu değişimle beraber Wyoming içerisinde bir limited şirketini hayata geçirmiş oldu.

Wyoming’de blockchain ve kripto paralara yönelik birçok olumlu yasayı hayata geçiren Caitlin Long ise konu hakkında Twitter’dan açıklama yaptı. Long, Ripple’a hoşgeldin dedikten sonra daha fazla şirketin kripto para dostu regülasyonlar sayesinde Wyoming’e geleceğini vurguladı.

Senatör Cynthia Lummis de bu gelişme hakkında açıklamalarda bulundu ve Wyoming içerisinde çok fazla XRP maksimalisti olduğunu vurguladı. Bu gelişme Ripple’ın direkt olarak ana merkezini Wyoming’e taşıdığı anlamına gelmiyor. Hala San Francisco kayıtlı olan Ripple, buna rağmen önemli bir adım attı.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ve kurucu ortağı Chris Larsen daha önceki tarihlerde ABD’deki kripto para regülasyonlarından memnun olmadıklarını belirtmişti. Wyoming ise diğer eyaletlere kıyasla regülasyonlar konusunda önemli adımlar atıyor ve Ripple’ın ana merkezini buraya taşıması kaçınılmaz gözüküyor.

Ripple’da herkesin beklediği duruşma ise henüz başlamadı ve bununla ilgili haberlerin TSİ 17.00 sonrasında gelmesi bekleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu