Kripto HaberleriAltcoinHerkesin Beklediği Kripto Para, Yüzde 90 Düştü!

Herkesin Beklediği Kripto Para, Yüzde 90 Düştü!

Takip et

OlympusDAO’nun forku olarak tanıtılan ve dün büyük bir beklenti yaşatan merkezi rezerv meme coini rolündeki Snowdog, inanılmaz bir düşüş yaşadı ve herkesin beklentisinin tersi yönüne gitti.

Topluluğun büyük bir heyecanla geri alım yapılmasını beklediği Snowdog’un fiyatı dakikalar içerisinde %90 düştü ve birçok kişi bunun içeriden yapılan bir şey olduğunu düşünüyor.

Snowdog, Rug Pull mu Yaptı?

Avalanche ağı tabanlı OlympusDAO’nun forku, perşembe gecesi geri alım programının fiyasko ile bitmesi sonucu dibi gördü.

Kullanıcıların belirli bir varlığı teminat olarak yatırdıktan sonra indirimli fiyattan SDOG token almasını sağlayacak olan Snowdog, ilk başta OlympusDAO gibi likidite çekmeyi başardı.

Aslında OlympusDAO başarısından sonra birçok başka proje ortaya çıktı ve hepsi bunu kopyalamaya çalıştı. OlympusDAO forklarının Ethereum ağında da çıkmaya başladığı görüldü.

Sadece 8 gün aktif kalmayı hedefleyen ve “devasa bir geri alım” yapacağını belirten Snowdog ise bu sebeple birçok yatırımcının dikkatini çekmişti.

Söz konusu geri alım vaadi ise birçok yatırımcının yüklü miktarda SDOG almasını sağladı ve fiyat tam olarak zirve yaptı.

Fiyat ise tam da geri sayım bitince bir anda %90 düştü. Snowdog ekibi fiyatın neden düştüğüne dair yaptığı açıklamada yüklü satışları sebep olarak gösterse de Twitter’da yayınlanan bağımsız araştırmalara bakıldığında ekibin içerisinde birisinin yüklü alım yapıp yüklü satış yaptığı görülüyor.

Bu da ekibin rug pull yaptığı iddialarını güçlendirdi.

Uzmanlar bu şekilde yüksek kâr vaadi sunan projelere yatırım yapmadan önce ciddi bir araştırma yapılması konusunda yatırımcıları uyarıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları