coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinHester Peirce Spot Bitcoin ETF Kararını Değerlendirdi! SEC'i ve Gary Gensler’ı Eleştirdi!...

Hester Peirce Spot Bitcoin ETF Kararını Değerlendirdi! SEC’i ve Gary Gensler’ı Eleştirdi! “On Yılımızı Boşa Harcadık!”

Crypto Mom lakabıyla bilinen SEC üyesi Hester Pierce, spot Bitcoin ETF onayını değerlendirdi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

SEC’in spot Bitcoin ETF onayı sonrasında SEC başkanı Gary Gensler ve üyeler de açıklama yaptı.

Gensler açıklamasında ETF’lere onay vermelerine rağmen Bitcoin karşıtı açıklamalarda bulunurken kripto para destekçisi üyelerden biri olan Hester Pierce “bu noktaya kadar on yıllık fırsatları çarçur ettik.” açıklamasında bulundu.

BTC ve kripto paraları desteklemesi nedeniyle Crypto Mom lakabıyla bilinen Pierce, verilen onayın geç geldiğini ve sebep olduğu zararları ortadan kaldırmadığını söyledi:

“Bugünkü onay, spot Bitcoin ETF’lerinin reddedilmesinin ve diğer ETF’lere göre farklı muamele edilmesinin yarattığı pek çok zararı ortadan kaldırmıyor.

Öncelikle, bu alandaki uygulamalara keyfi ve kaprisli muamelemiz, kriptonun çok ötesinde itibarımıza zarar vermeye devam edecek.

Birincisi halkın güveninin azalması, piyasaları etkili bir şekilde düzenleme yeteneğimizi engelleyecektir.

İkincisi, bu başvurulara orantısız ilgimiz, diğer kritik görevlerimizi yapmaktan uzaklaştırdı. On yıldan fazla bir süredir, muhtemelen milyonlarca dolarlık personel zamanı spot Bitcoin ETF’lerini engellemeye harcandı.

Üçüncüsü, spot ETF’ler konusundaki eylemlerimiz insanların SEC’in rolünün ne olduğuna dair anlayışını bulanıklaştırdı.

Dördüncüsü, spot bitcoin ETP’lerini değerlendirirken normal standartlarımızı ve süreçlerimizi takip edemeyerek, bunların etrafında yapay bir çılgınlık yarattık. Bu ürünler, diğer karşılaştırılabilir ürünler gibi piyasaya sürülmüş olsaydı, durum çok farklı olabilirdi. Zira işimizi yapmak için on yıllık fırsatları çarçur ettik.

Beşincisi, inovasyon destekçisi oluşan bir nesli alanımıza yabancılaştırdık.”

Pierce son olarak bugünün bir kutlama zamanı olduğunu belirterek “Bitcoin’i veya Bitcoin ile ilgili ürünleri kutlamıyorum; bir düzenleyicinin Bitcoin hakkında ne düşündüğü de önemli değil. Ben Amerikalı yatırımcıların, spot Bitcoin ETF’lerini alıp satarak Bitcoin hakkındaki düşüncelerini ifade etme haklarını kutluyorum.” dedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail