Kripto HaberleriHaberlerHillary Clinton'dan Sert Kripto Para Açıklaması!

Hillary Clinton’dan Sert Kripto Para Açıklaması!

Takip et

Donald Trump’ın başkanlık yarışında kendisine rakip olan ve daha önce ABD’de bakanlık görevi yürüten Hillary Clinton, kesinlikle yaptığı son açıklaması ile ABD’deki diğer yetkililerden ayrıldı.

Clinton, Bloomberg New Economy Forum bünyesinde yaptığı açıklamalarında kripto paraların ve lider kripto para birimi Bitcoin’in, ABD dolarının rolünü azaltabileceğini ve bunun yerini bile alabileceğini vurguladı.

Clinton Kripto Para Vurgusu Yaptı

Demokratik partiden aday olan Clinton, kripto para birimlerinin küresel para piyasalarına tehdit oluşturduğunu ifade etti.

Bazıları Clinton’ın bu ifadelerinin tamamen reklam odaklı olduğunu ve gerçeği yansıtmadığını düşünse de şu an için ABD içerisinde kripto para yanlıları ve karşıtları olmak üzere çok güçlü iki ayrışmanın oluşmaya başladığı görülüyor.

Clinton’ın bu açıklamaları ABD’de bir first lady’nin ilk defa kripto para hakkında konuşması olarak da tarihe geçti.

Clinton 2018 yılında yaptığı açıklamada ise herhangi bir Bitcoin yatırımına sahip olmadığını vurgulamış ancak detaylı açıklama yapmamıştı.

Wikileaks tarafından 2016 yılında sızdırılan bilgilerde ise Clinton’ın seçim kampanyaısna yönelik yapılan Bitcoin bağışlarının reddedildiği görülmüştü. Belgelerde bu bağışların “çok özgürlükçü” olması nedeniyle reddedildiği ve bunun aslında karşı partinin görüşüne yakın olduğu vurgulanmıştı.

Ancak hem Clinton hem de karşı cepheden Trump’ın kripto paralar hakkında hemfikir olduğu tek konu bunların ABD dolarına tehdit oluşturması gibi gözüküyor. Clinton bunu savunsa da Trump buna tepki göstermişti.

1 Yorum

guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Barış Zafer TERKOĞLU

AMERİKA’DA CUMHURİYETÇİLER VE DEMOKRATLAR SON 5 YIL İÇİNDE KRİPTO PARA ENDÜSTRİSİ KONUSUNDA GİZLİ BİR FİKİR ORTAKLIĞINA GİRMİŞ DURUMDA BEN BUNUN 2018 YILINDA FARKINA VARDIM…HİLLARY CLİNTON DİYE BİLİNEN ÇAKMA SİYASETÇİ KADIN KENDİ DÖNEMİNDE ORTAYA KOYDUĞU BASMAKALIP SAÇMA SAPAN POLİTİK İŞLEVLERİYLE SADECE GÜNDEMDE KALMA ÇABASI GÖSTEREN BİR KİŞİYDİ…ŞİMDİLERDE BAZI ÜLKE YÖNETİCİLERİNİN CÜZDANLARINI KABARTMAK İÇİN ANLAMSIZ SPEKÜLATİF VARSAYIMLAR ORTAYA ATARAK KENDİNCE HİNT BAŞBAKANI GİBİ ÇORBA PEŞİNDE KOŞUYOR…GERİZEKALI KADIN KRİPTO PARALARIN ABD DOLARINI ZOR DURUMDA BIRAKACAĞINI SÖYLÜYOR DİJİTAL DOLARIN NE ANLAMA GELDİĞİNDEN HABERİ OLDUĞUNU SANMIYORUM

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları