blank
Haberler

Hindistan, Bitcoin (BTC) Konusunda Büyük Bir Değişime İmza Atabilir!

Hindistan, Bitcoin'e yönelik yasaklayıcı tavrını bırakıyor.

Kripto para sektöründe Çin’den sonra kripto paralara yönelik yasaklayıcı tavır takınan en büyük ülke konumundaki Hindistan, bundan sıyrılmak üzere olabilir. Aktarılan bilgilere göre Hindistan kripto paralara ve Bitcoin’e yönelik yasaklayıcı tutumunu bırakıp, çok daha pozitif bir tavır takınmaya hazırlanıyor.

Kripto paralara karşı yıllardır sert bir konumda olan Hindistan, The New Indian Express tarafından aktarılan bilgilere göre büyük bir taslak hazırlıyor. Kripto paraları yasaklama fikrinin tamamen rafa kaldırılacağı belirtilirken bunun yerine Bitcoin’i bir varlık veya para birimi olarak sınıflandırmanın planlandığı vurgulanmakta. Eğer böyle bir gelişme yaşanırsa dünyanın en kalabalık ülkelerinden birisi olan Hindistan’ın Bitcoin ve kripto para ekosistemine yönelik etkisi, El Salvador’dan çok daha fazla olabilir.

Hindistan, Kripto Paraları Tanıyabilir

Dünyanın en kalabalık ikinci ülkesi konumundaki Hindistan’ın kripto para sektörüne daha önce yasaklama getirmiş olması da bu yeni haberin etkisini arttıracaktır. El Salvador’un Bitcoin’i yasal para birimi olarak tanıması, fiyatın bir anda 31.000 dolardan 37.000 dolar üzerine kadar çıkmasını sağladı. Hindistan ile ilgili ortaya atılan ve “teknoloji sektörünün içinden üst düzey kişilere dayandırılan” bu haber, 45.000 dolar için işaret olabilir.

Bitcoin basın saati itibarıyla 37.900 dolardan işlem görüyor ve 24 saat içerisinde yüzde 8 yükseldi. BTC’nin piyasa değeri de 700 milyar doların üzerine çıktı ve Bloomberg uzmanı Mike McGlone’a göre yakında 45.000 dolar görülebilir.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu